24. 6. 2019
Malacky hostili krajské kolo súťaže Hľadáme nových olympionikov 2019

V piatok 7. júna sa na atletickej dráhe ZŠ Záhorácka v Malackách uskutočnilo Krajské kolo súťaže Hľadáme nových olympionikov 2019, ktorú pre deti narodené v roku 2006 a mladšie, v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, vyhlasuje Slovenský atletický zväz.
Podujatie, ktoré je zamerané na vyhľadávanie talentov s predpokladmi na rýchlostné a vytrvalostné schopnosti, sa uskutočňuje formou školských a krajských kôl, z ktorých tí najrýchlejší postupujú do celoslovenského finále.
V Malackách vo všetkých kategóriách dominovali žiaci z bratislavských škôl. V behu na 60 m zvíťazili Ema Bendová (8,35 sek., SZŠ Česká, Bratislava) a Adam Lelkes (8,64 sek., ZŠ Sokolíkova, Bratislava), v behu na 600 m Viktória Trgová (1:48,54 min, SŠ sv. Vincenta de Paul, Bratislava) a víťazné double korunoval triumfom v behu na 1000 m opäť Adam Lelkes (3:12,51 min).
O postup do republikového finále súťaže sa úspešne snažili aj žiaci a žiačky škôl z okresu Malacky. Najviac sa darilo Karen Grígelovej (ZŠ Záhorácka, Malacky), ktorá získala striebornú medailu v behu na 600 m (1:57,18 min) a bronzovú v behu na 60 m (8,82 sek.). Pozvánku medzi najrýchlejších bežcov na 60 m dostal aj Adam Gašpar (ZŠ Dr. Dérera, Malacky), ktorý s výkonom 8,88 sek. vybojoval bronz. Poslednú miestenku do republikového finále si zabezpečila Hana Zálesňáková (ZŠ Albína Brunovského, Zohor), ktorá časom 1:58,30 min v behu na 600 m finišovala na 3. mieste. Všetci postupujúci sú členmi Atletického klubu AC Malacky.
V súťaži škôl, v ktorej sa hodnotilo redukované poradie v behu žiačok na 600 m a žiakov na 1000 m, sa najviac radovali žiaci ZŠ Kupeckého Pezinok, ZŠ Záhorácka Malacky obsadila tretiu priečku a na 8. mieste klasifikovali družstvo ZŠ Dr. Dérera Malacky.
Vecné ceny a diplomy najúspešnejším pretekárom odovzdávala trénerka, aktuálne najrýchlejšieho Slováka a Európana v najkratšom šprinte „pod strechou“, Jána Volka, Naďa Bendová (Naša atletika Bratislava).