30. 6. 2009
Malacky čaká najväčšie hudobno-športové podujatie roka Kontakt StreetFest 2009

Cez víkend tohto týždňa (3. a 4. júla) čaká Malacky najväčšie hudobno-športové podujatie roka Kontakt StreetFest 2009, ktorý podľa predpokladov svojím súčasným rozmerom prekoná všetky doterajšie ročníky. Podľa organizátora obľúbeného festivalu pod holým nebom Branislava Ortha v týchto dňoch prípravy vrcholia a očakáva sa nápor asi 5000 účastníkov.

Od pondelka asi 40 dobrovoľníkov a pracovníkov mesta stavia tribúny, upravuje hlavné plochy pre stanové mestečko a parkovisko, ktoré budú pre návštevníkov k dispozícii zdarma. Od stredy sa začne s prípravou športovísk a ich oplotenia, ktoré dosiahne celkovú dĺžku dva kilometre. Ploty bude stavať ďalších 30 dobrovoľníkov.

Príprava vybavenia festivalu bude pokračovať privezením mobilných toaliet, spŕch a umývadiel pre stanové mestečko, ale aj šatní pre umelcov, medzi ktorými nebudú len domáci, ale aj hostia zo zahraničia a dokonca i spoza „veľkej mláky“. Deň pred začiatkom Kontakt StreetFestu musia byť definitívne postavené všetky pódiá a bude sa testovať ozvučenie.

Zároveň predajcovia občerstvenia, športového a iného tovaru budú rozmiestňovať a chystať svoje stánky na prvý nápor návštevníkov. „Nepriaznivého počasia sa neobávame,“ povedal B. Orth, ktorý verí, že predpoveď vyjde a bude krásnych 30 stupňov. „Aj keby pršalo, koncerty nám to neohrozí, pretože technika je predvídavo zabezpečená proti výpadku elektrického prúdu,“ ubezpečuje s vysvetlením, že počasie by mohlo prerušiť možno len niektoré športové zápasy. Podľa neho lákadlom festivalu je aj ponúknutá šanca pre jedného z návštevníkov vyhrať novučičký biely Renault Clio. Podrobnosti o súťaži i o programe sa záujemcovia dozvedia na www.streetfest.sk

Tohtoročný Kontakt StreetFest je výnimočný svojím umiestnením v bývalých kasárňach na Továrenskej ulici. Od vzniku festivalu, keď sa prvé ročníky konali na školskom dvore ZŠ M. Olšovského a neskôr v Zámockom parku, sa mesto spolu s organizátormi pokúšalo hľadať čo najvhodnejšiu polohu tak, aby hudba čo najmenej rušila pokoj občanov. Ide však o výnimočné podujatie, ktoré naše mesto dostáva do povedomia ľudí ďaleko za jeho hranicami. Preto stojí za to mať pri takejto ojedinelej akcii ochotu tolerovať aj dočasný nadmerný hluk.

Mesto Malacky ako hlavný partner podujatia poskytlo vlastnú tribúnu a na vlastné náklady zabezpečuje jej rozloženie a zloženie, dodá pre podujatie veľké i menšie nádoby na odpad, k bezpečnosti prispeje hliadkovaním MsP. Mesto zabezpečilo propagáciu podujatia v mestských médiách a na internetovej stránke www.malacky.sk. Samotné Malacky sa na festivale spropagujú cez bluetooth zónu formou informácií o meste, kúpalisku, pamätihodnostiach mesta, ale ponúknu aj možnosť prispieť festivalovému mestu do zbierky na obnovu Malackého kaštieľa.   

T. Búbelová; Foto: archív 

Ďalšie
Práca
Oznamy
21. 6. 2024
MsCSS hľadá pomocnú silu do kuchyne

Zamestnávateľ: Mestské centrum sociálnych služieb MalackySídlo: 1. mája 9, 901 01 MalackyPracovné…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok