16. 6. 2017
Malacky budú mať účasť na medzinárodnom atletickom mítingu P-T-S
Chlapci a dievčatá z prípravky Atletického klubu AC Malacky sa kvalifikovali do celoštátneho kola Detskej P-T-S, ktoré sa uskutoční v sobotu 17. júna v areáli X-Bionic Sphere v Šamoríne. Deti sa pripravujú v atletickej škôlke pod názvom ATLETIKA PRE DETI MALACKY a postup medzi najlepších si vybojovali víťazstvom v 1. kole Detskej atletickej ligy na Mladej garde v Bratislave.
V celoslovenskom finále sa predstaví 24 najlepších atletických škôlok Slovenska, ktoré budú súťažiť v behu cez prekážky, trojskoku znožmo, hode vortexom, prekážkovo-koordinačnom behu, hode medicinbalom cez hlavu vzad a štafetovom behu. Každé družstvo je zložené zo 4 dievčat a 4 chlapcov (ročník nar. 2005 – 2008) a hodnotiť sa bude tímový výkon všetkých jeho členov. 
Pre deti z Malaciek pôjde najmä o zážitok a cenné skúsenosti zo súťaže. Účasť na pretekoch bude odmenou za ich celoročnú športovú prípravu. Deti sa okrem samotnej súťaže môžu tešiť na originálne tričká, v ktorých budú súťažiť, ale čaká ich aj večerné premietanie a priama účasť na obnovenom medzinárodnom atletickom mítingu P-T-S (Pravda – Televízia – Slovnaft), kde sa budú môcť osobne stretnúť s veľkými atletickými hviezdami. Hlavným organizátorom podujatia sú Slovenský atletický zväz a charitatívna línia Children love sports.
Na prestížnej „pétéeske“ sa v hlavnom programe predstavia aj aktuálny stredoškolský majster Slovenska v behu na 400 metrov Boris Pribil a naši bývalí atléti Alexandra ŠtukováMarco Adrien Drozda

Text: P. Filip, foto: A.Martiniaková a Detská atletika

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok