26. 7. 2012
Malacký bežec Moravčík si siahol na pochodeň Hier XXX. olympiády

Atlét AC Malacky Juraj Moravčík prežil zaujímavú nedeľu 22. júla. Malačan žijúci na juhu Anglicka najprv finišoval tretí v behu na 1 míľu v Shapwicku a v závere sa dostal k jednej z originálnych pochodní Hier 30. olympiády v Londýne.

V dedinke Shapwick sa vždy v rok konania olympijských hier koná spomienková míľa na jedného z prvých britských olympijských víťazov Charlesa Bennetta. Ten triumfoval v roku 1900 na OH v Paríži v behu na 1500 metrov. Bennett pochádzal práve zo Shapwicku, ktorý leží blízko mesta Bournemouth, kde atlét AC Malacky v súčasnosti žije.

Juraj Moravčík chcel pred pretekmi skúsiť zaútočiť na hranicu pod 4:25 min, míľa (1609 m) sa bežala na asfaltovom povrchu. V závere pretekov mu však chýbali sily na kvalitný finiš a napokon dobiehal až tretí časom 4:27 min. „Cítim, že mám ešte rezervy v tréningoch. Pracujem na tom, formu by som chcel mal najlepšiu na jeseň, keď budem súťažiť na Slovensku,“ odkázal Malačan. Ten si v závere akcie v Shapwicku siahol aj na jednu z osemtisíc originálnych pochodní londýnskej olympiády.

Cez Shapwick totiž prechádzala štafeta s ohňom z Olympie a každá osobnosť, ktorá prebehne svoj úsek, si môže pochodeň nechať. Juraj sa odfotil s fakľou, ktorú niesli fyzicky hendikepovaní jednotlivci.

–TK AC–

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok