21. 3. 2022
Malackú hudobnú jar otvorí ENSEMBLE THESAURUS MUSICUM
Tohtoročnú 57. Malackú hudobnú jar otvorí 27. marca o 17.00 h ENSEMBLE THESAURUS MUSICUM. Tento súbor sa zameriava na komornú vokálnu a inštrumentálnu hudbu z obdobia 16. – 18. storočia európskej proveniencie. 
 
V repertoári súboru nachádzame diela Johna Dowlanda, Claudia Monteverdiho, Girolama Frescobaldiho a iné. Svoje aktivity orientujú aj muzikologicky a snažia sa o oživovanie skladieb z územia dnešného Slovenska v 16. – 18. storočí. Skladby interpretujú na kópiách originálov historických nástrojov.

V Malackách sa predstavia s projektom Scherzi amorosi – koncertom historickej hudby, ktorý oživuje jedinečné diela talianskych skladateľov z Inventára Evanjelického kostola v Bratislave z roku 1652 – ktorý spísal velikán domácej barokovej hudby Samuel Capricornus. Skladby reprezentujú exkluzívnu virtuóznu vokálno-inštrumentálnu a inštrumentálnu hudbu talianskych katolíckych skladateľov v evanjelickom prostredí na našom území v 17. storočí. Projekt ťaží z výsledkov výskumu popredných slovenských muzikológov. Jeho prínosom je oživenie a sprístupnenie diela Monteverdiho, Buonamenteho, Farinu, Uccelliniho ako aj ďalších európskych skladateľov 16. – 18. storočia širokej verejnosti.

 
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

-mck-

Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
Kultúra
2. 2. 2023
Dlhoročná riaditeľka CVČ odchádza do dôchodku

Utorok 31. január bol posledným pracovným dňom pre dlhoročnú riaditeľku Centra voľného času v…

Zobraziť celý článok