21. 3. 2022
Malackú hudobnú jar otvorí ENSEMBLE THESAURUS MUSICUM
Tohtoročnú 57. Malackú hudobnú jar otvorí 27. marca o 17.00 h ENSEMBLE THESAURUS MUSICUM. Tento súbor sa zameriava na komornú vokálnu a inštrumentálnu hudbu z obdobia 16. – 18. storočia európskej proveniencie. 
 
V repertoári súboru nachádzame diela Johna Dowlanda, Claudia Monteverdiho, Girolama Frescobaldiho a iné. Svoje aktivity orientujú aj muzikologicky a snažia sa o oživovanie skladieb z územia dnešného Slovenska v 16. – 18. storočí. Skladby interpretujú na kópiách originálov historických nástrojov.

V Malackách sa predstavia s projektom Scherzi amorosi – koncertom historickej hudby, ktorý oživuje jedinečné diela talianskych skladateľov z Inventára Evanjelického kostola v Bratislave z roku 1652 – ktorý spísal velikán domácej barokovej hudby Samuel Capricornus. Skladby reprezentujú exkluzívnu virtuóznu vokálno-inštrumentálnu a inštrumentálnu hudbu talianskych katolíckych skladateľov v evanjelickom prostredí na našom území v 17. storočí. Projekt ťaží z výsledkov výskumu popredných slovenských muzikológov. Jeho prínosom je oživenie a sprístupnenie diela Monteverdiho, Buonamenteho, Farinu, Uccelliniho ako aj ďalších európskych skladateľov 16. – 18. storočia širokej verejnosti.

 
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

-mck-

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok