18. 2. 2015
Malackí karatisti zbierajú ocenenia

Začiatkom februára sa uskutočnili Majstrovstvá Bratislavy detí a mládeže, na ktorých nechýbali ani špotovci z Malaciek. Zástupcovia malackého karatistického oddielu pri TJ Strojár pozbierali niekoľko ocenení.

V kategórii Kumite starší žiaci do 63 kg uspel Oliver Vanek, ktorý skončil na 3. mieste a zároveň postúpil na Majstrovstvá Slovenska. Úspešný bol aj Boris Pohánka, ktorý vybojoval 4. miesto a Tomáš Osuský  skončil rovnako na 4. mieste. V kategórii Kumite mladší žiaci nad 55 kg obsadil Lukáš Gazdič 2. miesto a tiež postúpil na Majstrovstvá Slovenska. Malačania sa zúčastnili aj novej disciplíny s názvom Karate Agility. Ide o detskú disciplínu, v ktorej sa vykonávajú pohyby cez prekážky s prvkami karate, pričom sa meria čas a kontroluje sa správne vykonanie uvedených pohybov. V kategórii 9-ročných bol úspešný Šimon Pullmann (2. miesto) a Jakub Osuský  (3. miesto). V kategórii 10-ročných zahviezdila Janka Ležáková (1. miesto).       

Malackí karatisti nechýbali ani na podujatí Slovenský pohár detí a žiakov, ktorý sa konal 14. februára v Bratislave. V disciplíne Kata – deti začiatočníci 7 rokov sa na 3. mieste umiestnila naša Katka Majdlenová. V disciplíne  Karate Agility v kategórii deti  5 – 11 rokov uspeli títo zastupcovia TJ Strojár Malacky: Dominik Kotek  (5 r.) – 1. miesto, Simonka Poláková (8 r.) – 1. miesto, Šimon Pullmann  (9 r.) – 2. miesto, Jakub Osuský (9 r.) – 2. miesto, Katka Majdlenová (7 r.) – 2. miesto.

Karatistom blahoželáme a držíme palce na ďalších súťažiach!

Text: N. Slobodová, foto: Archív Štefana Poláka

Ďalšie
Šport
30. 1. 2023
Záhoráci s výborným vstupom do druhej časti sezóny

            Hádzanári Stupavy a …

Zobraziť celý článok
Šport
27. 1. 2023
Cez víkend pokračuje halová liga mladších žiakov vo futbale

V nedeľu 29. januára vás pozývame do ŠH Malina na futbalové zápasy 3. kola halovej ligy…

Zobraziť celý článok