23. 1. 2024
Malackí biliardoví hráči majú za sebou ďalšiu sezónu

V roku 2023 sa v zázemí herne Bowling Bar Malacky konali dve biliardové ligy: Turnajová a Duelová. Obe mali po 15 účastníkov.

Turnajová liga mala formu 13 nedeľných turnajov v disciplínach 8-ball, 9-ball a 10-ball. Zvíťazil obhajca prvenstva Adam Janík pred Richardom Jurkáčkom a Andrejom Tedlom.

Duelová liga bola rozdelená na jarnú a jesennú časť a pozostávala z dvoch vzájomných zápasov jednotlivých hráčov v disciplínach 8-ball a 9-ball. Z víťazstva sa opäť tešil Adam Janík, avšak s malým bodovým odstupom pred Richardom Jurkáčkom, pričom o víťazovi rozhodol až ich posledný vzájomný zápas. Na 3. mieste skončil Vladimír Zaiček.

Vyhodnotenie líg sa konalo na Silvestrovskom open turnaji za účasti 26 hráčov. Okrem domácich prišli aj hráči z Topoľčian, Piešťan, Hlohovca, Nitry či Bratislavy vrátane viacerých extraligových hráčov. Turnaj sa hral najskôr formou štyroch skupín po 6 – 7 hráčov, pričom do finálového pavúka s dvojitým K.O. sa prebojovali len 4 najlepší z každej skupiny. Víťazom tohto kvalitne obsadeného turnaja sa stal opäť Adam Janík, ktorý si poradil vo finále so svojím extraligovým tímovým spoluhráčom Vladimírom Tarinom z Hlohovca. Delené 3. miesto obsadili Richard Husák z Piešťan a Patrick O’Rourke z Bratislavy.

Text a foto: -red-

Nový ročník biliardových líg sa začína koncom januára, takže práve teraz je ideálny čas na prihlásenie. Malacká biliardová liga je určená pre hráčov všetkých úrovní a jej cieľom je najmä zvyšovanie hráčskej biliardovej úrovne v úzkom a priateľskom kolektíve.

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…