27. 7. 2017
Malackí basketbalisti v reprezentáciách Slovenska

Basketbalisti TJ Strojár sa v poslednom desaťročí zamerali na výchovu mladých hráčov a hráčok. Mnohí z nich už Malacky opustili a odišli hrať a študovať prevažne do zahraničia. Pritom sa dokázali presadiť aj v slovenských  reprezentačných  tímoch – mládežníckych i seniorských. Malacký basketbal teraz znovu dosiahol vynikajúci úspech: v týchto dňoch sa dostali do reprezentácie ďalší dvaja odchovanci TJ Strojár.

16- ročný Tomáš Pavelka (217 cm) sa zmestil do 12-člennej nominácie trénera Richarda Ďuriša na blížiace sa Majstrovstvá Európy  hráčov do 18 rokov, ktoré sa budú od soboty 29. júla  v Bratislave a Piešťanoch. Tomáš vlani odišiel do španielskej Academie CBA Gran Canaria, kde hrával aj ďalší náš odchovanec a reprezentant SR Boris Bojanovský. O Tomáša majú záujem ďalšie kluby v Európe; pred prípravou na ME bol na skúške v Madride a na Sicílii. 

Reprezentácia SR U18 odohrá v Hant Aréne v Bratislave tri zápasy základnej D skupiny, všetky sa hrajú o 18. hodine. V sobotu 29. 7. bude naším súperom Lotyšsko, v nedeľu 30. 7. Bosna a Hercegovina a v utorok 1. augusta si zmeriame sily s Francúzskom. Slovensko vlani prvýkrát v histórii postúpilo na ME A-kategórie a keďže sa šampionát koná práve u nás, určite sa oplatí ísť do Bratislavy povzbudiť náš tím. 

Mužská reprezentácia sa pripravuje na kvalifikáciu na MS v Číne 2019. Do výberu sa dostali dvaja naši odchovanci. Boris Bojanovský (218 cm) a Michael Fusek (223 cm). Boris sa nakoniec z reprezentácie ospravedlnil kvôli operácii členku, ale Michael sa dostal do užšej 12- člennej nominácie trénera Ivana Rudeža. Dnes hráč belgického Charleroi je takisto odchovancom Strojára. Prvé tri roky svojej kariéry odohral práve v drese Malaciek. Michal mal posledný rok veľmi zaujímavý: dvakrát zúčastnil na najväčšom Adidas Eurocampe v talianskom Trevise, kde sa schádzajú všetci skauti NBA a euroligových družstiev.  Dostal sa do ALL Stars a bol vyhlásený za najlepšieho pivota campu. Podarilo sa mu urobiť aj rekord campu, keď z vertikálneho výskoku dosiahol na 405 cm! Záujem prejavili i družstva NBA a najmä Utah Jazz. Michal sa zúčastnil na tohtoročnom drafte NBA a podľa zámorských médií mu súťaž ušla o vlások.

Zaujímavosťou je, že T. Pavelka, B. Bojanovský i M. Fusek sú momentálne troma najvyššími basketbalistami na Slovensku, všetci sú odchovancami TJ Strojár a reprezentujú Slovensko. Robia dobré meno nielen Malackám a basketbalu, ale i celému malackému športu.

Ďalšie
Šport
1. 3. 2024
Mladí stolní tenisti nám robia radosť

Naši talentovaní stolní tenisti majú vposlednom období viacero úspešných vystúpení. Najmladšie…

Zobraziť celý článok
Šport
1. 3. 2024
15 titulov majstrov kraja pre AC Malacky

Pred časom sme informovali oúspešnom vystúpení atlétov AC Malacky počas prvej časti majstrovstiev…

Zobraziť celý článok