19. 4. 2013
Malacké stolné tenistky hrajú v sobotu o medaily

Tímové súťaže malackých stolných tenistiek sa chýlia k svojmu dramatickému vyvrcholeniu. Ženský tím má v sobotu, 20. apríla na programe semifinálový zápas so Stropkovom. Juniorky hrajú v nedeľu v Trnave posledné kolo základnej časti. V prípade oboch malackých družstiev sú v hre medailové umiestnenia.

Ženy MSK Malacky ukončili základnú časť slovenskej extraligy na treťom mieste. Stačilo im to na kvalifikovanie sa medzi posledné štyri tímy, ktoré budú v sobotu v Topoľčanoch hrať o titul. Postupový systém prisúdil Malackám druhé najúspešnejšie družstvo zo základu, tím STMK Stropkov. O desiatej hodine začnú Malačianky hrať proti svojim súperkám z východu republiky. „Máme jednoznačne medailové ambície,“ vraví tréner družstva Vladimír Mihočko. Podľa jeho slov by chceli Malačanky skončiť do tretieho miesta. Stropokov skončil v tabuľke základnej časti pred MSK len o jediný bod.

Gro tímu tvoria v tejto sezóne Jevgenija Mugurdová, zahraničná hráčka v drese MSK, ktorá je jednoznačnou líderkou tímu, keď vyhrala všetky svoje zápasy za Malacky. Dvojkou MSK je Simona Lazarčíková, tretia do partie je Ivana Krchňavá. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Topoľčany a Dunajská Streda.

Juniorské hráčky MSK Malacky musia na skompletizovanie základnej časti dohrať tri zvyšné zápasy štvrtého kola v nedeľu, 21. apríla v Trnave. Nebudú to mať jednoduché, keďže na nich čakajú Topoľčany (druhé miesto v tabuľke) a Nitra (štvrtá). Malacky sú priebežne na nepostupovom piatom mieste, ale doplácajú na maródku z 1. kola, keď líderky tému necestovali na zápasy a miesto nich účinkovali hráčky „béčka“.

Rovnako ako v prípade žien, aj tu postupujú do play off prvé štyri a tréneri v Malackách veria, že v poslednom kole to kolektív v zostave Lucia Truksová, Monika Haringová, Dominika Vizinová a Veronika Šrámková zvládne. Juniorky obhajujú minuloročné druhé miesto a medailové chute im zostali aj v tejto sezóne.

Program stolných tenistiek cez víkend:

Topoľčany
Extraliga žien, semifinále play off, príp. finále
V akcii: MSK Malacky – STMK Stropkov
Druhé semifinále: ŠKST Topoľčany – Dunajská Streda

Trnava
Extraliga junioriek, 4. kolo
V akcii: MSK Malacky – ŠKST Topoľčany A/B, ŠOG Nitra

-TK AC-

Ďalšie
Práca
Oznamy
12. 4. 2024
Materská škola hľadá zamestnanca na pozíciu učiteľ/ka

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01  Malacky  informuje o voľnom pracovnom mieste. Názov…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok