24. 6. 2013
Malacké školy medzi najlepšími

Dve školy z Malaciek, ZŠ Záhorácka a ZŠ Štúrova, sa prebojovali do celoslovenského finále súťaže Kinderiáda 2013. Na atletickom štadióne Mladá Garda v Bratislave si vybojovali niekoľko medailí.

Kinderiádu môžeme pokojne nazvať neoficiálne Majstrovstvá SR žiakov a žiačok 2. – 5. ročníkov v atletike. Súťažili najmenšie talenty v behu na 60 m, skoku do diaľky z miesta, hode plnou loptou, hode kriketovou loptičkou, skoku do diaľky a štafete na 4 x 60 m. Celoslovenskému finále predchádzalo osem regionálnych kôl, v ktorých o postup medzi najlepších súťažilo 1920 talentov z 240 škôl. V bratislavskom finále sa predstavilo 200 najtalentovanejších chlapcov a dievčat z 25 škôl vrátane tých malackých.

V súťaži jednotlivcov si žiaci našich škôl vybojovali až 7 umiestnení na stupňoch víťazov s bilanciou 1 – 3 – 3. Timotej Vasaráb (ZŠ Záhorácka) zvíťazil v hode kriketovou loptičkou, na strieborný stupeň vystúpili David Vrabček (ZŠ Záhorácka) v behu na 60 m, Aylin Eginová (ZŠ Štúrova) v behu na 60 m a v skoku do diaľky z miesta. Tretiu priečku vybojovali Matúš Klas v skoku do diaľky z miesta, Vanesa Nina Mychaľjuková a Marko Zváč v behu na 60 m (všetci ZŠ Záhorácka). Úspešní žiaci boli odmenení diplomom a vecnou cenou.

V súťaži družstiev škôl obsadili žiaci ZŠ Záhorácka v aktuálnom ročníku Kinderiády, v konkurencii najlepších škôl Slovenska, výborné 5. miesto. Prerušili tak svoju zlatú sériu z rokov 2007, 2009, 2011 (víťazná škola sa podľa pravidiel nemôže zúčastniť ďalšieho ročníka súťaže). O nič horšie si neviedla ZŠ Štúrova, ktorá v konečnom poradí obsadila 8. priečku.

Všetkým úspešným žiakom blahoželáme a obom družstvám ďakujeme za vzornú reprezentáciu nielen svojej školy, ale aj mesta Malacky.

Z výsledkov:

Dievčatá
II. ročník
60 m
1. Zelenayová Romana (ZŠ Mojmírova, Piešťany) – 10,20
2. Eginová Aylin (ZŠ Štúrova, Malacky) – 10,34
3. Mychaľjuková Vanesa Nina (ZŠ Záhorácka, Malacky) – 10,45

Skok do diaľky z miesta
1. Rybariková Natália (ZŠ Dolné Lúky, Brezová pod Bradlom) – 186
2. Eginová Aylin (ZŠ Štúrova, Malacky) – 178
…10. Mychaľjuková Vanesa (ZŠ Záhorácka, Malacky) – 168

III. ročník
60 m
1. Bukajová Daniela (ZŠ Komenského, Trebišov) – 9,73
…10. Perediriy Natalia (ZŠ Štúrova, Malacky) – 10,53
…21. Belanská Laura (ZŠ Záhorácka, Malacky) – 11,25

Hod plnou loptou
1. Megelová Michelle (ZŠ V. Clementisa, Rimavská Sobota) – 760
…4. Perediriy Natalia (ZŠ Štúrova, Malacky) – 676
…13. Belanská Laura (ZŠ Záhorácka, Malacky) – 598

IV. ročník
60 m
1. Zaťková Sabina (ZŠ Dolné Lúky, Brezová pod Bradlom) – 9,25
…11. Kučerová Lea (ZŠ Štúrova, Malacky) – 10,02
…21. Pribilová Liana (ZŠ Záhorácka, Malacky) – 10,48

Hod kriketovou loptičkou
1. Hatalová Erika (ZŠ Šmeralova, Prešov) – 34,17
…8. Kučerová Lea (ZŠ Štúrova, Malacky) – 28,81
…15. Pribilová Liana (ZŠ Záhorácka, Malacky) – 26,79

V. ročník
60 m
1. Horvat Sandra (ZŠ Fándlyho, Pezinok) – 9,29
…18. Hladíková Nicol (ZŠ Štúrova, Malacky) – 9,99
…19. Vrabčeková Sofia (ZŠ Záhorácka, Malacky) – 10,03

Skok do diaľky
1. Latková Lucia (ZŠ s MŠ Nižná) – 410
…10. Hladíková Nicol (ZŠ Štúrova, Malacky) – 361
…13. Vrabčeková Sofia (ZŠ Záhorácka, Malacky) – 345

Chlapci
II. ročník
60 m
1. Golej Filip (ZŠ s MŠ Pod hájom, Dubnica nad Váhom) – 9,87
…6. Klas Matúš (ZŠ Záhorácka, Malacky) – 10,27
…19. Kubovič Sinisha (ZŠ Štúrova, Malacky) – 10,89

Skok do diaľky z miesta
1. Labdík Lukáš (ZŠ s MŠ Nižná) – 191
…3. Klas Matúš (ZŠ Záhorácka, Malacky) – 184
…9. Kubovič Sinisha (ZŠ Štúrova, Malacky) – 169

III. ročník
60 m
1. Štefanec Peter (ZŠ s MŠ Centrum I, Dubnica nad Váhom) – 9,37
2. Vrabček David (ZŠ Záhorácka, Malacky) – 9,50
…6. Kadluba Tomáš (ZŠ Štúrova, Malacky) – 9,91

Hod plnou loptou
1. Tomík Felix (ZŠ s MŠ Pod hájom, Dubnica nad Váhom) – 834
…5. Kadluba Tomáš (ZŠ Štúrova, Malacky) – 711
…13. Vrabček David (ZŠ Záhorácka, Malacky) – 611

IV. ročník
60 m
1. Žitňák Robert (ZŠ Čs. Brigády, Liptovský Mikuláš) – 9,14
…7. Ševera Jakub (ZŠ Štúrova, Malacky) – 9,72
…15. Vasaráb Timotej (ZŠ Záhorácka, Malacky) – 9,99

Hod kriketovou loptičkou
1. Vasaráb Michal (ZŠ Záhorácka, Malacky) – 40,30
…23. Ševera Jakub (ZŠ Štúrova, Malacky) – 26,51

V. ročník
60 m
1. Krška Peter (ZŠ Zarevúca, Ružomberok) – 8,51
…3. Zváč Marko (ZŠ Záhorácka, Malacky) – 9,11
…25. Vincek Samuel (ZŠ Štúrova, Malacky) – 10,15

Skok do diaľky
1. Krška Peter (ZŠ Zarevúca, Ružomberok) – 450
…4. Zváč Marko (ZŠ Záhorácka, Malacky) – 397
…19. Vincek Samuel (ZŠ Štúrova, Malacky) – 352

Štafeta 4 x 60 m
1. ZŠ Zarevúca, Ružomberok – 35,63
…9. ZŠ Záhorácka, Malacky – 37,62
…19. ZŠ Štúrova, Malacky – 39,23

Celkové poradie škôl
1. ZŠ Dolné Lúky, Brezová pod Bradlom – 125
…5. ZŠ Záhorácka, Malacky – 171
…8. ZŠ Štúrova, Malacky – 197

 – text, foto:  Petr Filip –

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok