15. 8. 2012
Malacké kino 7 mesiacov po digitalizácii. Čo sa zmenilo?

V týchto dňoch uplynulo sedem mesiacov od zdigitalizovania kina. Malačania si stále viac začínajú zvykať na to, že od začiatku roka majú na dosah premiéry filmov v rovnakom čase ako vo veľkých kinách v Bratislave.

Zaujímalo nás, či oproti minulému roku stúpla návštevnosť a či sa chystajú aj nejaké novinky. „V prvom rade môžeme povedať, že sa hrá väčší počet predstavení, a tým narastá aj počet návštevníkov,“ hovorí riaditeľka MCK J. Zetková. V roku 2011 v období január až jún navštívilo 147 predstavení 6370 návštevníkov. V tomto roku sa na 203 predstaveniach zabávalo 9300 návštevníkov. Priemerne si príde do malackého kina vychutnať film 46 divákov.

Podľa slov riaditeľky MCK J. Zetkovej sa v roku 2011 hralo približne 24 predstavení mesačne. Dnes už to býva aj 33. Od digitalizácie sa zmenil aj premietací plán kina. Oproti minuloročným štyrom či piatim predstaveniam za víkend sa ich teraz premieta aj osem. Filmy sa v malackom kine premietajú v deň slovenskej premiéry a potom opakovane po 2 – 3 týždňoch. Predtým sme boli  zvyknutí, že sa filmy do nášho mesta dostali až po štyroch či šiestich týždňoch.

Zdigitalizované kino Záhoran teda naberá čoraz viac na atraktivite. Riaditeľka MCK má však v talóne i ďalšie plány jeho využitia. „Pripravujeme alternatívny program, záznam z Metropolitnej opery, záznam hokejových prenosov či koncertov,“ hovorí J. Zetková. „Cez leto sa nám osvedčilo detské megakino (utorky 17.00 a štvrtky 11.00), ale máme aj ďalšie nápady ako pravidelné senior kino (popoludňajšie kino pre dôchodcov za dobrú cenu) či dopoludňajšie baby kino (mamičky s kočíkmi), počas ktorého by bol zvuk tlmený a bolo by zapnuté slabé svetlo,“ prezradila J. Zetková.

„V súčasnosti sme stále vo fáze hľadania modelu fungovania zdigitalizovaného kina Záhoran,“ priznáva J. Zetková. Má však pri sebe skvelý tím šikovných a tvorivých pracovníkov, a tak sa na novinky môžete tešiť už čoskoro.           

Text: N. Slobodová, foto: archív redakcie                              

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok