17. 12. 2008
Malacká nemocnica opäť na zozname

Ľudí v regiónoch zrejme čakajú ťažké časy. Je možné, že zakrátko dôjde k ďalšej redukcii zdravotníckych zariadení. Ohrozené sú najmä okresné nemocnice. Spúšťačom tohto scenára je návrh verejnej minimálnej siete poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ktorý 17. 12. ministerstvo zdravotníctva predkladá do vlády. V zozname tzv. koncových nemocníc už v podstate nebude ani jedna okresná nemocnica.

V praxi to znamená, že zdravotné poisťovne nebudú musieť okresné nemocnice zazmluvniť. To môže viesť k ich zrušeniu. Poisťovne tento scenár nevylučujú. Opozícia otvorene hovorí, že návrh vedie k redukcii regionálnych zdravotníckych zariadení. “Najhoršie na tom je, že návrh ide do vlády a dodnes nie je jasná koncepcia, prečo a aké dôvody vedú vládu a rezort k redukcii regionálnych zdravotníckych zariadení,” hovorí Mária Sabolová z KDH.

Mária Sabolová, ktorá je podpredsedníčkou parlamentného výboru pre zdravotníctvo, tvrdí, že vylúčením okresných nemocníc z minimálnej siete dochádza k diskriminácii pacienta. Úprava minimálnej siete najmenej postihla Bratislavský kraj – v návrhu ministerstvo zdravotníctva odporúča vylúčiť len nemocnicu v Malackách.

V tejto súvislosti sme požiadali o vyjadrenie jej hovorkyňu Renátu Studenú, ktorá povedala:. „V uplynulých dňoch súkromné zdravotné poisťovne zverejnenili rebríček kvality a spokojnosti pacientov jednotlivých nemocníc na Slovensku. Tento rebríček by mal byť zároveň jedným z kritérií poisťovní pre zazmluvňovanie zdravotníckych zariadení. Nemocničná, a. s., sa v zozname najlepších nemocníc umiestnila vo svojej kategórii na 14. mieste. Oproti minulému roku je to skok o 12 priečok smerom vyššie, čo nás utvrdzuje v tom, že naša nemocnica má správne smerovanie,“

Zdroj: Korzár, 17. 12./-red-

Ďalšie
Šport
15. 4. 2024
Úspešná súťaž karate v Malackách

Karate klub TJ Strojár Malacky aj tento rok organizoval regionálnu súťaž spodporou Asociácie…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok