12. 11. 2012
Malacká desiatka – štartovalo 224 bežcov

Veľkí i malí, starší i mladí, to bol mix vekových kategórií ľudí v obtiahnutých bežeckých šponovkách, ktorí sa rozcvičovali, poskakovali a pohybom sa zahrievali vo veternom počasí v sobotu 10. 11., teda v deň, keď sa konal už 29. ročník Malackej desiatky. Jej ambíciou bola zmena a úsilie preniesť ju viac medzi ľudí – do ulíc mesta. Na štart známeho bežeckého podujatia sa dostavilo 224 pretekárov z Malaciek, z mnohých miest Slovenska, ale aj z Česka a Poľska.

Odvážna myšlienka bežať po cestných komunikáciách a zabezpečiť obmedzenia a usmerňovanie dopravy v spolupráci s políciou, hasičmi a študentmi sa celkom podarila. „Jediný problém sa vyskytol na Štúrovej ulici, ktorá je úzka a stretal sa tam pelotón dobiehajúcich a odbiehajúcich bežcov. Situácia bola dosť exponovaná, no našťastie všetko dobre dopadlo,“ povedal. V. Kunák z MsP.

Podľa neho boli vodiči o podujatí dobre informovaní a rešpektovali pokyny študentov, hasičov i polície, ktorí usmerňovali dopravu na všetkých križovatkách podľa závažnosti. Študenti boli v slepých uličkách a menej náročných križovatkách, na zložitejších pomáhali hasiči a na stretoch miestnych komunikácií so štátnymi regulovali dopravu príslušníci MsP. Na dráhe v areáli ZŠ Záhorácka sa konali i detský variant súťaže s názvom Malacký kilometer.

Text: T. Búbelová; Foto: T. Búbelová, S. Osuský

Malacká desiatka

Malacký kilometer

 

Fotogaléria na Facebooku (112 fotiek)

  

Ďalšie
Šport
5. 6. 2023
Boris Bojanovský je tretíkrát majstrom SR 

Basketbalová extraliga má za sebou sezónu 2022/2023. Siedmy finálový zápas v pondelok 29. mája…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok