12. 11. 2012
Malacká desiatka – štartovalo 224 bežcov

Veľkí i malí, starší i mladí, to bol mix vekových kategórií ľudí v obtiahnutých bežeckých šponovkách, ktorí sa rozcvičovali, poskakovali a pohybom sa zahrievali vo veternom počasí v sobotu 10. 11., teda v deň, keď sa konal už 29. ročník Malackej desiatky. Jej ambíciou bola zmena a úsilie preniesť ju viac medzi ľudí – do ulíc mesta. Na štart známeho bežeckého podujatia sa dostavilo 224 pretekárov z Malaciek, z mnohých miest Slovenska, ale aj z Česka a Poľska.

Odvážna myšlienka bežať po cestných komunikáciách a zabezpečiť obmedzenia a usmerňovanie dopravy v spolupráci s políciou, hasičmi a študentmi sa celkom podarila. „Jediný problém sa vyskytol na Štúrovej ulici, ktorá je úzka a stretal sa tam pelotón dobiehajúcich a odbiehajúcich bežcov. Situácia bola dosť exponovaná, no našťastie všetko dobre dopadlo,“ povedal. V. Kunák z MsP.

Podľa neho boli vodiči o podujatí dobre informovaní a rešpektovali pokyny študentov, hasičov i polície, ktorí usmerňovali dopravu na všetkých križovatkách podľa závažnosti. Študenti boli v slepých uličkách a menej náročných križovatkách, na zložitejších pomáhali hasiči a na stretoch miestnych komunikácií so štátnymi regulovali dopravu príslušníci MsP. Na dráhe v areáli ZŠ Záhorácka sa konali i detský variant súťaže s názvom Malacký kilometer.

Text: T. Búbelová; Foto: T. Búbelová, S. Osuský

Malacká desiatka

Malacký kilometer

 

Fotogaléria na Facebooku (112 fotiek)

  

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok