18. 4. 2012
Malačianka Natália Chabadová vystavuje v kaštieli
Mladá autorka, ktorá len pred nedávnom oslávila 21. narodeniny, v Malackách vystavuje už druhýkrát. Natália Chabadová presne pred rokom v mesiaci svojich narodenín vystavovala svoje diela v Galérii MCK. V týchto dňoch môžete vidieť jej tvorbu v priestoroch Malackého kaštieľa. Natália je študentkou Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v študijnom programe marketingová komunikácia a reklama.

Je taktiež absolventkou ZUŠ v hre na gitare, na klavíri, ale neušiel jej ani dramatický odbor a samozrejme výtvarný. 17. apríla  sa na vernisáži zúčastnila aj pedagogička ZUŠ, ktorá umelkyňu viedla vo výtvarnom odbore, Rozália Habová. „U Natálie sa prejavoval záujem o výtvarné umenie už od útleho veku. Jej súčasná tvorba je pretkaná lyrickou abstrakciou. Je to svet ženy a muža, lásky, hľadania a vášne, je to jej ženský svet,“ povedala pred prítomnými hosťami R. Habová.

Nevypovedané – tak svoju výstavu nazvala sama autorka. „To, čo vám nepoviem slovami ani emóciami dávam do svojich obrazov. V druhom zmysle však tento názov symbolizuje skutočnosti, ktoré medzi ľuďmi zostávajú nevypovedané,“ hovorí Natália a jedným dychom dodáva, že problémy a nezhody by sa mali riešiť.

Táto výstava je unikátna nie len mladosťou výtvarníčky, ale aj tým, že je to vôbec prvá výstava obrazov v Malackom kaštieli, v ktorom ste doteraz mohli zhliadnuť rôzne fotografie, vlakové modely, či naposledy veľkonočné kraslice. Do prvého mája si môžete prísť pozrieť jedinečnú výstavu 20 obrazov Natálie Chabadovej maľovaných akrylom, ktoré dýchajú mladosťou a životným elánom, ktorý je samej autorke vlastný.
Malačianka sa nám dokonca pochválila, že prednedávnom vystavovala aj v jednom z bratislavských nákupných centier, kde obrazy zožali úspech.

Text, foto: N. Slobodová
Ďalšie
Životné prostredie
8. 6. 2023
Ošetrovanie stromov

V predchádzajúcich dňoch sa v centre mesta uskutočnili odborné arboristické práce, zamerané na…

Zobraziť celý článok
Šport
8. 6. 2023
Akvabely priniesli do Maliny medaily

Malacký klub synchronizovaného plávania zaznamenal v posledných súťažiach veľmi pekné umiestnenia.…

Zobraziť celý článok