19. 4. 2010
Malačania vyzbierali viac ako 4 000 eur
Aj tento rok sa Malačania zapojili do charitatívnej zbierky Deň narcisov. V uliciach  sa v piatok 16. apríla už od rána pohybovali skupinky dobrovoľníkov a rozdávali žlté narcisy. Pod vedením  Jakuba Sedláka  z OZ Peer sa vyzbieralo 1 733, 61 €. Túto sumu zhromaždilo 12 študentov z cirkevného gymnázia, 6 členov OZ Peer a 6 dobrovoľníkov. Gymnázium na Ulici 1. mája vyzbieralo celkom 2 579,61 €, za čo vďačíme 40 študentom. Podľa slov zástupkyne riaditeľky Viery Mojžišovej sa v pokladničkách ich študentov nachádzali aj jedno- a dvojcentové mince. „Jednocentových mincí bolo 264 ks a dvojcentových dokonca 381 ks,“ uviedla.
Celková suma vyzbieraných peňazí na projekty v rámci boja proti rakovine v Malackách je 4 313,22 €.

/pesu,iša/ foto:/pesu/
Ďalšie
Školstvo
Ekonomika a rozvoj
19. 6. 2026
Kuchyňa na Dérerke stále dýcha novotou

Končiaci sa školský rok znamená, že Základná škola Dr. J. Dérera má za pomaly sebou prvý rok…

Zobraziť celý článok
Samospráva mesta
Oznamy
Aktuality
19. 6. 2026
Mestský úrad bude v pondelok 22. júna zatvorený

Mestský úrad Malacky oznamuje verejnosti, že v pondelok 22. júna 2026 bude mestský úrad zatvorený.…

Zobraziť celý článok