10. 8. 2021
Malačania vstúpili do ligy tesným víťazstvom
Futbalisti FC Žolík Malacky vstúpili do novej treťoligovej sezóny víťazne. V nedeľu si na domácom štadióne poradili s mužstvom Senca tesne 2:1.
Malacky vstúpili do zápasu aktívne, čo im prinieslo úvodný gól stretnutia i celej ligovej sezóny. Strelil ho v 17. minúte po krásnom centri hlavičkou z blízkosti brány kmeňový hráč prvoligovej Senice Filip Buchel. Stav 1:0 pre domácich vydržal až do 48. minúty. Malacká defenzíva nezareagovala na rýchly protiútok Senca a Filip Vida v nájazde prestrelil Marka Zváča.
O tom, že tri body zostanú na Záhorí rozhodla v 65. minúte nová akvizícia z druholigového Rohožníka Marek Zajíc, ktorý dával na 2:1. Senec tak odchádzal z Malaciek naprázdno.
Po prvom kole tabuľku vedú Tomášov s Ivankou pri Dunaji, ktorí svorne porazili nováčikov z Novej Dedinky resp. Vrakune 3:0. Najbližší zápas odohrajú naši futbalisti v sobotu 14. augusta o 17.30 v Stupave proti favoritovi súťaže Interu Bratislava. Ten v prvom kole remizoval s Rovinkou 0:0.

FC Žolík Malacky – MŠK Senec 2:1 (1:0)
Góly: 17. Filip Buchel, 65. Marek Zajíc – 48. Filip Vida
Zostava FC Žolík Malacky: Marko Zváč – Lukáš Rupec, Marek Zajíc, Tomáš Rišo, Lukáš Kučera, Juraj Miklušičák (65. Dominik Dohnanský), Filip Buchel (90. Dávid Lipták), Andrej Rampáček, Samuel Livora (65. Branislav Martinka), Filip Kusalík (Tomáš Mifkovič), Jakub Buchel (88. Timotej Foltýn)

M. Binčík

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…