29. 10. 2012
Malačania uspeli v regionálnom kole Kinderiády!
Družstvo žiakov ZŠ Záhorácka Malacky uspelo v regionálnom kole súťaže Kinderiáda, keď do celoslovenského finále, ktoré sa uskutoční v mesiaci jún 2013 na atletickom štadióne prof. Gleska v Bratislave, postúpilo z 1. miesta.

V individuálnych disciplínach sa najviac darilo Markovi Zváčovi, ktorý zvíťazil v skoku do diaľky a v behu na 60 m obsadil 2. priečku. Druhým miestom sa blysli aj Vanesa Nina Mychaľjuková v behu na 60 m a Matúš Klas v skoku do diaľky z miesta. Darilo sa aj štafete na 4 x 100 m, ktorá v zložení: Nicol Chlepková, David Vrabček, Timotej Vasaráb a Marko Zváč dosiahla tretí najrýchlejší čas.

Kinderiáda je súťaž 8-členných družstiev žiakov 2. – 5. ročníka základných škôl v ľahkoatletických disciplínach. Regionálneho kola súťaže sa zúčastnilo 29 škôl bratislavského kraja, z ktorých si postup medzi najlepšie družstvá z trnavského, trenčianskeho, nitrianskeho, žilinského, banskobystrického, prešovského a košického kraja zabezpečila aj ďalšia škola z Malaciek, ZŠ Štúrova.

Zloženie družstva ZŠ Záhorácka, Malacky:
Matúš Klas, Vanesa Nina Mychaľjuková, David Vrabček, Laura Belanská, Timotej Vasaráb, Liana Pribilová, Marko Zváč a Nicol Chlepková

Postupujúce školy:
1. ZŠ Záhorácka, Malacky
2. ZŠ Fándlyho, Pezinok
3. ZŠ Štúrova, Malacky

Petr Filip; Foto: archív školy
Ďalšie
Šport
5. 6. 2023
Boris Bojanovský je tretíkrát majstrom SR 

Basketbalová extraliga má za sebou sezónu 2022/2023. Siedmy finálový zápas v pondelok 29. mája…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok