29. 10. 2012
Malačania uspeli v regionálnom kole Kinderiády!
Družstvo žiakov ZŠ Záhorácka Malacky uspelo v regionálnom kole súťaže Kinderiáda, keď do celoslovenského finále, ktoré sa uskutoční v mesiaci jún 2013 na atletickom štadióne prof. Gleska v Bratislave, postúpilo z 1. miesta.

V individuálnych disciplínach sa najviac darilo Markovi Zváčovi, ktorý zvíťazil v skoku do diaľky a v behu na 60 m obsadil 2. priečku. Druhým miestom sa blysli aj Vanesa Nina Mychaľjuková v behu na 60 m a Matúš Klas v skoku do diaľky z miesta. Darilo sa aj štafete na 4 x 100 m, ktorá v zložení: Nicol Chlepková, David Vrabček, Timotej Vasaráb a Marko Zváč dosiahla tretí najrýchlejší čas.

Kinderiáda je súťaž 8-členných družstiev žiakov 2. – 5. ročníka základných škôl v ľahkoatletických disciplínach. Regionálneho kola súťaže sa zúčastnilo 29 škôl bratislavského kraja, z ktorých si postup medzi najlepšie družstvá z trnavského, trenčianskeho, nitrianskeho, žilinského, banskobystrického, prešovského a košického kraja zabezpečila aj ďalšia škola z Malaciek, ZŠ Štúrova.

Zloženie družstva ZŠ Záhorácka, Malacky:
Matúš Klas, Vanesa Nina Mychaľjuková, David Vrabček, Laura Belanská, Timotej Vasaráb, Liana Pribilová, Marko Zváč a Nicol Chlepková

Postupujúce školy:
1. ZŠ Záhorácka, Malacky
2. ZŠ Fándlyho, Pezinok
3. ZŠ Štúrova, Malacky

Petr Filip; Foto: archív školy
Ďalšie
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
Doprava
17. 4. 2024
Do práce na bicykli 2024: už sa môžete registrovať

Malacky sa opäť zapojili do kampaneDo práce na bicykli, vďaka čomu sa už môžu registrovať…

Zobraziť celý článok