5. 5. 2022
Malačania prehrali v Ivanke pri Dunaji
V netradičnom stredajšom stretnutí malackí futbalisti vycestovali na treťoligový zápas na ihrisko druhého celku tabuľky Slovana Ivanka pri Dunaji. Body sa im nepodarilo vybojovať, súper ich zdolal pomerom 3:1. Nedokázali tak zopakovať domáce víťazstvo nad rovnakým súperom z jesennej časti súťaže.
Malačanom pritom vstup do zápasu vyšiel vynikajúco, už v 10. minúte ich do vedenia poslal Jakub Buchel. Domácim sa však ešte do prestávky podarilo zápas otočiť, v 29. minúte a 38. minúte sa za nich dva razy presadil Samuel Hegyi. Malačania však mali nádej na cenný bodový zisk z ihriska náročného súpera až do 81. minúty. Vtedy víťazstvo Ivanky pri Dunaji poistil tretím gólom z penalty Marek Sokol.
Ivanka pri Dunaji je po 23 kolách s 57 bodmi na druhom mieste, vedúci tím FK Rača Bratislava má o dva body viac. Malačania klesli na 6. miesto, preskočila ich o dva body bratislavská Vrakuňa, ktorá zvládla svoj zápas s Tomášovom. Nad postupom do 2. ligy môže rozmýšľať aj Inter Bratislava, ten je tretí a má 50 bodov. 
Malacky sa najbližšie predstavia doma, v nedeľu 8. mája privítajú od 17.00 h Dunajskú Lužnú. Tá je aktuálne na 10. mieste.

FK Slovan Ivanka pri Dunaji – FC Žolík Malacky 
Góly: 29., 38., Samuel Hegyi, 81. Marek Sokol – 10. Jakub Buchel 
Zostava Malaciek: Martin Preis – Štefan Kovárik, Ivan Pantić, Martin Ambra (83. Michal Lipták), Lukáš Rupec, Timotej Foltýn (46. Dávid Lipták), Juraj Miklušičák (C), Branislav Martinka (67. Andrej Rampáček), Patrik Karman (78. Marek Zajíc), Filip Kusalík, Jakub Buchel 

M. Binčík

Ďalšie
Šport
23. 4. 2024
Záhoráci vstúpili do bojov o 5. miesto prehrou

Hádzanári Stupavy a Malaciek Záhoráci sa po vypadnutí vo štvrťfinále play off predstavia v skupine…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 4. 2024
V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase

V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase Futbalisti FC Žolík Malacky prehrali v 23…

Zobraziť celý článok