4. 7. 2019
Malačania na republikových majstrovstvách v atletike základných škôl
Zlato Michaely Salayovej, striebro družstva žiakov, bronz Matúša Klasa a štafety žiakov na 4 x 60 m, to je bilancia Malačanov z celoštátneho kola v atletike základných škôl.

Družstvá žiakov a žiačok ZŠ Záhorácka Malacky sa po triumfoch v okresnom a krajskom kole v atletike prebojovali až na majstrovstvá republiky, ktoré sa uskutočnili 18. júna v Košiciach. Početnú výpravu žiakov športových tried doplnila Timea Morávková (ZŠ Dr. Dérera, Malacky), ktorá sa na šampionát kvalifikovala ako víťazka bratislavského kraja v behu žiačok na 300 m.

Napriek tomu, že oba naše tímy, špeciálne zostavené na súťaž družstiev, pricestovali do metropoly východu v oslabenom a nekompletnom zložení, dosiahli výnimočné výsledky.

V súťaži jednotlivcov zvíťazila Michaela Salayová časom 2:20,92 min. v behu na 800 m a stala sa majsterkou SR. V skoku do diaľky príjemne prekvapil Matúš Klas, ktorý si výkonom 589 cm „doskočil“ pre bronz. Medaily rovnakého kovu získalo za tretí najrýchlejší čas (30,16 sek.) v štafete žiakov na 4 x 60 m aj kvarteto ZŠ Záhorácka Malacky “A” v zložení Timotej Kotrla, Nicolas Gazdič, Matúš Klas a David Vrabček.

V súťaži družstiev nám veľkú radosť urobilo družstvo žiakov ZŠ Záhorácka v zložení René Ďuriš, Nicolas Gazdič, Oliver Kello, Matúš Klas, Timotej Kotrla, Adam Pavlík, Samuel Škoda a David Vrabček, ktoré v konkurencii 8 najlepších tímov Slovenska dosiahlo 880 bodov a vybojovalo strieborné medaily. Umiestnenie v prvej desiatke dosiahli v behu na 300 m David Vrabček (7. miesto, 40,22 sek.) a Nicolas Gazdič (9. miesto, 40,55 sek.).

Blízko k úspechu bola v individuálnej súťaži aj Nikola Brandisová, ktorá v šprinte na 60 m žiačok postúpila do finále a výkonom 8,08 sek. obsadila 4. miesto. Na rovnakom mieste klasifikovali aj štafetu žiačok ZŠ Záhorácka Malacky na 4 x 60 m (33,08 sek.) v zložení Silvia Pullmannová, Karen Grígelová, Michaela Salayová, Nikola Brandisová. Bronzové medaily tesne unikli aj družstvu žiačok ZŠ Záhorácka Malacky, v zložení Vivien Hurbanová, Anna Koričárová, Laura Lukačovičová a Sabina Škodová, Nikola Brandisová, Dominika Juhásová, Michaela Salayová, Karen Grígelová a Silvia Pullmanová. Podobne ako chlapci predviedli kvalitné výkony v behu na 300 m aj naše dievčatá, Timea Morávková (5. miesto, 43,71 sek.), Nikola Brandisová (6. miesto, 45,38 sek.) a Michaela Salayová (9. miesto, 46,36 sek.).

Ďakujeme všetkým, ktorí podporili prípravu a účasť našich žiakov a žiačok na Majstrovstvách SR v atletike základných škôl, aj vďaka tomu mohli podať výkony na hranici svojich možností.