9. 5. 2019
Malačan Patrik Koch si na šampionáte v ľadovom hokeji oblečie národný dres
Záverečná selekcia v reprezentácii Slovenska pre majstrovstvá sveta v hokeji dopadla dobre pre mladého hokejistu Patrika Kocha. 22-ročný obranca HC Košice, rodák z Malaciek, si oblečie národný dres za slovenský reprezentačný tím. 
 
“Majstrovstvá sveta sú pre mňa veľká výzva. V zápasoch pôjdem na sto percent,” povedal Koch, pre ktorého to bude premiéra na podujatí najvyššieho rangu medzi dospelými, píšu na https://sportky.zoznam.sk/
 
Patrik Koch ešte vlani odohral niekoľko zápasov aj v prvoligovom Prešove. V tejto sezóne sa v 55 zápasoch v drese HC Košice prezentoval 17 bodmi (4+13) a po štvrťfinálovej rozlúčke po vyradení s Popradom veľmi neveril, že by jeho sezóna mohla pokračovať v reprezentačnom tíme. Na prvý zraz a úvodný prípravný súboj proti Švédsku ani nedostal pozvánku, neskôr si ho však tréneri vyžiadali a v tíme “prežil” všetky selekcie pred MS 2019, uvádza ďalej uvedený portál. 
 
Svetový šampionát v ľadovom hokeji sa začína zajtra – piatok 10. mája. Slovenskí reprezentanti sa pod taktovkou trénera Craiga Ramsayho o 20.15 h v Košiciach stretnú s tímom USA.  
 
-red-, foto: TASR
Ďalšie
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Životné prostredie
12. 4. 2024
Na Mierovom námestí vyrastie prvá mestská lúka

Menej prachu, znižovanie teploty, zadržiavanie vlhkosti priamo na mieste amestské lúky ako…

Zobraziť celý článok