12. 2. 2020
Malačan Emil Jung v sieni slávy vodného motorizmu

Vyhodnotenie minuloročnej sezóny vodného motorizmu na Slovensku malo pre Malačanov nádhernú atmosféru. Medzi ocenenými boli až štyria, a to dokonca z jednej rodiny. Tým, ktorých šport zaujíma, určite hneď napadlo meno Jung. A naozaj, medzi najlepšími vodnými motoristami sa každoročne ocitne aspoň jeden či dvaja z nich.

Ocenenie za dlhoročnú reprezentáciu Slovenska prevzal osemnásobný majster sveta Marián Jung, Na vyhodnotení nechýbali ani jeho deti Ella a Šimon, ktorí reprezentujú krajinu v mladších vekových kategóriách. Vlani boli obaja majstrami republiky a tretí na svete. Preto si aj oni dvaja odniesli ocenenie za reprezentáciu Slovenska.

Zlatým klincom pre Malačanov bolo uvedenie Emila Junga do siene slávy Slovenského zväzu vodného motorizmu. Emil Jung, ktorý v tomto roku  oslávi 76. narodeniny, začal pretekať v roku 1960 a má tituly majstra športu (1988) aj  zaslúžilého majstra športu (2001). 12-krát bol majstrom Slovenska a 9-krát majstrom Československa. Z európskych šampionátov má dve zlatá, štyri striebra a jeden bronz. Počet pretekov v jeho dosiaľ aktívnej činnosti sa blíži k číslu 500.

Svojim prístupom k športu bol príkladom aj pre svojich synov Milana, Mariána a Pavla, v ktorých odmalička vzbudil nadšenie pre vodný motorizmus. Marián  mu zostal verný a je už 44-násobným medailistom z majstrovstiev Európy a sveta. Emil bol za svoju činnosť, najmä s mladými športovcami, viackrát ocenený, okrem iného aj ministerstvom školstva či predsedom vlády. Jeho meno nechýba ani v sieni slávy malackého športu.

V súčasnosti je predsedom Oddielu vodného motorizmu v Malackách, trénuje mládež a stále aktívne preteká medzi veteránmi. Ak začne tohtoročnú sezónu, bude to jeho šesťdesiata. Srdečne blahoželáme!

Text: A. Pašteka, foto: V. Slaný

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…