27. 8. 2013
Makety policajtov vystriedali makety detí

Makety policajtov v našom meste sú definitívne preč. Sčasti ich nahradili makety bežiacich detí popri školách. Podľa slov preventistu MsP v Malackách V. Kunáka boli makety policajtov často poškodzované a tak sa ich polícia rozhodla definitívne odstrániť. Inú možnosť ani nemala, nakoľko boli poškodené tak, že zostali nepoužiteľné.

Nové makety bežiacich detí sú umiestnené na Brnianskej ulici v smere na Záhorácku a taktiež na Záhoráckej v smere do mesta. Ďalšie dve sú umiestnené pri ZŠ Dr. J. Dérera v oboch smeroch. „Tieto lokality boli vybrané ako najvhodnejšie z hľadiska vysokej premávky. Tiež ich tu chráni kamerový systém, preto bude možné prípadných vandalov pokutovať,“ hovorí preventista V. Kunák z MsP. Makety sú zabetónované do zeme, preto by nemali byť ani odcudzené.

Niekdajšie makety policajtov nás upozorňovali, aby sme si prekontrolovali všetky náležitosti spojené s jazdou motorovým vozidlom. Nové makety detí majú byť skôr upozornením, že na najbližšom priechode pre chodcov a v okolí makiet  je zvýšený počet detí. Z tohto vyplývajú aj riziká v cestnej premávke, ktoré sa polícia snaží aj takýmto spôsobom minimalizovať. Určite však nezmiznú skutoční policajti z priechodov pre chodcov. Od 2. septembra nastupujú opäť na desaťmesačnú službu pri zabezpečovaní bezpečnosti detí  pri prechodoch pre chodcov.
Autorom návrhu makiet (dievča a chlapec) je chovanec Detského domovu Macejko.

Text: N.Slobodová, foto: -naty, msp-

Ďalšie
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok
Doprava
Rozvoj
29. 11. 2023
Rekonštrukcia Ulice Martina Benku bude pokračovať na jar

Bratislavská vodárenská spoločnosť už skončila kompletnú rekonštrukciu vodovodu a kanalizácie na…

Zobraziť celý článok