14. 10. 2021
Majstrovstvá SR v džude mladšieho a staršieho žiactva: dva cenné kovy pre Malacky
Po dlhej prestávke v súťažiach, ktorú si vynútila pandémia, sa opäť rozbehol kolotoč súťaží v džude. Ako prvé sa hneď v sobotu 9. októbra v Martine uskutočnili majstrovstvá Slovenska mladších a starších žiakov a žiačok. Domov sme si priviezli jednu striebornú a jednu bronzovú medailu.

Náš JUDO-club TJ STROJÁR Malacky reprezentovali tri statočné: Emma Matulová (mladšia žiačka), Jana KujanováLucia Nerádová (obe staršie žiačky). Pre Emmku to bola nielenže súťažná premiéra v kategórií mladších žiačok, ale aj majstrovská premiéra.
       Vo veľkej konkurencii 212 pretekárov z 34 klubov z celého Slovenska sa im v namáhavých, no krásnych zápasoch podarilo vybojovať medailové umiestnenia.  Bolo však vidno, že skoro rok netrénovania kvôli opatreniam urobilo svoje. Chýbajúce súťažné skúsenosti a nervozitu z náročnej súťaže sa naše dievčatá snažili prebiť bojovnosťou. Aj keď sa nám tentoraz neušlo zlato, svoje súperky parádne potrápili.

Lucka Nerádová – 2. miesto – vicemajsterka SR v kategórii staršie žiačky (48 kg)
Jana Kujanová –  3. miesto  – druhá vicemajsterka SR v kategórii staršie žiačky (63 kg)
 
Vždy hovoríme, že dôležitá je snaha. Medaila je už iba čerešnička na torte. Srdečne blahoželáme a do ďalších súťaží želáme veľa úspechov.

Text a foto: J. Kunštek
Ďalšie
Oznamy
Voľby
4. 3. 2024
Voľby prezidenta 2024: Dôležité dátumy

sobota 23. marec 7.00 – 22.00 h 1. kolo sobota 6. apríl, 7.00 – 22.00 h prípadné 2. kolo…

Zobraziť celý článok
Oznamy
Voľby
4. 3. 2024
Voľby prezidenta 2024: Ste v zozname voličov?

Občania (voliči) majú možnosť overiť si, či sú zapísaní v stálom zozname voličov a či sú údaje o…

Zobraziť celý článok