26. 7. 2013
Majstri Slovenska aj z radov mestských policajtov
Majstrami Slovenska v americkom futbale sú aj dvaja mestskí policajti Vladimír Čechánek (39) a Jozef Tomek (31). Po rozpade malackých Wildboards okrem nich dvoch hrá v tíme Smolenice Eagles aj ďalší bývalý domáci spoluhráč Peter Pápay (30). „Tento rok sa nám podarilo vyhrať v Lige amerického futbalu sedem na sedem, no malacký klub má aj ďalšieho úspešného pokračovateľa v 28-ročnom Martinovi Krasňanskom,“ povedal pre mestské médiá Vladimír Čechánek.

Krasňanský hrá za Bratislava Monarchs a jeho tím skončil v Lige na bronzovom treťom mieste, avšak vlani zvíťazil, rovnako ako tento rok v Stredoeurópskej lige amerického futbalu. Títo štyria výkonní hráči sú jedinými pokračovateľmi krátkej tradície malackého amerického futbalu. Prečo sa ich materský klub rozpadol? „Nemali sme dostatok hráčov. Stále nás bolo len štrnásť a nemal kto striedať,“ vysvetlil Vladimír Čechánek.

Okrem toho tento šport je podľa neho veľmi náročný na fyzickú kondíciu, ale aj na čas a zo začiatku aj na financie. „Navyše ide o šport, ktorý nie je ako bežný futbal, kde si môže rekreačne zahrať kto chce. Tu má v tíme každý svoje miesto a presne vie, čo má robiť. Preto nezáleží na veku ani na hmotnosti. Niektoré pozície si vyžadujú rýchlosť, iné zasa silu,“ zasvätil nás majster Slovenska z mestskej polície, ktorý však už takisto s aktívnou hrou končí.   

Text: -tabu-; Foto: -tabu/eagles-
Ďalšie
Šport
12. 6. 2024
Patrik Koch si zahral NHL, v zámorí zostáva

Hokejového obrancu a rodáka z Malaciek Patrika Kocha čaká sťahovanie. Jeho klub Arizona Coyotes,…

Zobraziť celý článok
Služby
Oznamy
11. 6. 2024
Zberný dvor na Partizánskej bude zatvorený

Od piatku 14. júna do stredy 19. júna bude zberný dvor na Partizánskej ul. ZATVORENÝ.V prípade…

Zobraziť celý článok