12. 7. 2019
Lukostrelecká sezóna pokračuje
Od posledného článku v Malackom hlase o lukostrelcoch už ubehlo pár týždňov. Členovia malackého klubu Sagittarius sa medzitým nielen zúčastňovali na pretekoch, ale ich aj sami organizovali.

Tradičná lukostreľba o pohár vojvodu Ctibora 
Názov pretekov určite upúta, o to viac, keď sa odohráva na hrade Beckov. Nádherná akcia v jedinečnom prostredí s organizátormi aj pretekármi v dobovom oblečení. Tradičné luky striedajú lovecké, jazdecké, longbow. Pierka na šípoch sú prírodné, šípy vlastnoručne vyrábané. Terče zodpovedajú dávnym dobám – streľba na jablko či pohyblivé terče, ale aj stacionárny terč s kyvadlom, do ktorého treba v krátkom časovom limite trafiť čo najviac šípov. Možno aj takto si lukostrelci merali sily a zručnosť za éry vojvodu Klub LK Sagittarius mal aj tento raz víťazných zástupcov z radov detí a juniorov v kategórii junior, v divízii moderný luk obsadil Martin Kamenistý 3. miesto a v kategórii minis dievčatá Natália Párnicová takisto 3. miesto. 

Wannado
Vráťme sa o pár týždňov späť: 1. máj, Zámocký park, oslava pohybu a prezentácia domácich športových klubov. Lukostrelecký klub Sagittarius opäť zaujal širokú verejnosť. Streľbu z luku si vyskúšali deti, mládež, rodičia i seniori. Lukostrelecké stanovište ponúkalo streľbu na klasický terč aj na 3D terče. Vďaka neutíchajúcemu záujmu sme sa opäť presvedčili, že hýbať sa dá v každom veku. Stačí iba chcieť. 

Text: R. Svetlíková, foto: V. Kamenistá
Ďalšie
Šport
23. 4. 2024
Záhoráci vstúpili do bojov o 5. miesto prehrou

Hádzanári Stupavy a Malaciek Záhoráci sa po vypadnutí vo štvrťfinále play off predstavia v skupine…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 4. 2024
V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase

V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase Futbalisti FC Žolík Malacky prehrali v 23…

Zobraziť celý článok