12. 3. 2013
Ľudia vyložili menej odpadu
Potreba jarného upratovania je ľuďom zväčša prirodzená. V tomto období vypratávame pivnice a zbavujeme sa zbytočných vecí. Jarný zvoz objemného odpadu sa v Malackách robí na dvakrát. Obyvatelia bytových domov mohli najneskôr v pondelok 11. 3. do 7.00 h vyložiť ku kontajnerom staré nábytky, koberce, sanitu, staré elektrospotrebiče, pokazené bicykle a pod.

S vykladaním mohli začať už v nedeľu večer, no v takom prípade hrozí, že uložený odpad rozhádžu tí, čo v ňom ešte vedia nájsť možnosť využitia či speňaženia kovových častí. Očití svedkovia hovoria o odnášaní dosiek, pričom však spaľovať morený a lakovaný nábytok je zakázané, pretože splodiny z horenia sú v takých prípadoch zdraviu škodlivé. „Po takýchto nájazdoch je najhorší neporiadok, ktorý na stojisku zostane,“ prízvukuje B,. Orgoňová a v extrémnych prípadoch radí volať mestskú políciu.

Pracovníci mesta s nákladným vozidlom stihli celé mesto prejsť, vyzbierať a poodvážať odpad už do obeda. „Tento rok ľudia z bytoviek vypratali menej starých vecí ako inokedy,“ povedala B. Orgoňová z MsÚ. Obyvatelia rodinných domov dostanú rovnakú príležitosť na budúci pondelok 18. marca. Dovtedy majú čas upratať so pôjdy, pivnice, garáže a úložné priestory.

Tento spôsob odvozu a likvidácie objemného odpadu je zo strany mesta ústretový, pre občanov pohodlný a jeho účelom je obmedziť tvorbu nepovolených skládok. Každý však môže k väčšej čistote mesta prispieť, stačí upratať si svoje okolie, vyčistiť záhony a pozbierať odpadky. Napokon, blížia sa sviatky jari, tak sa na ne pripravme.        

Text: -tabu-; Foto: S. Osuský      
Ďalšie
Šport
29. 5. 2023
Atléti sa presadzujú aj vonku

Atletická halová sezóna je za nami. Pretekári z AC Malacky úspešne odštartovali preteky na…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Kultúra
Školstvo
29. 5. 2023
Navštívte výstavu ZUŠ v kaštieli

Počas Prvomájových Malaciek otvoril Pálffyovský kaštieľ letnú návštevnícku sezónu. …

Zobraziť celý článok