12. 3. 2013
Ľudia vyložili menej odpadu
Potreba jarného upratovania je ľuďom zväčša prirodzená. V tomto období vypratávame pivnice a zbavujeme sa zbytočných vecí. Jarný zvoz objemného odpadu sa v Malackách robí na dvakrát. Obyvatelia bytových domov mohli najneskôr v pondelok 11. 3. do 7.00 h vyložiť ku kontajnerom staré nábytky, koberce, sanitu, staré elektrospotrebiče, pokazené bicykle a pod.

S vykladaním mohli začať už v nedeľu večer, no v takom prípade hrozí, že uložený odpad rozhádžu tí, čo v ňom ešte vedia nájsť možnosť využitia či speňaženia kovových častí. Očití svedkovia hovoria o odnášaní dosiek, pričom však spaľovať morený a lakovaný nábytok je zakázané, pretože splodiny z horenia sú v takých prípadoch zdraviu škodlivé. „Po takýchto nájazdoch je najhorší neporiadok, ktorý na stojisku zostane,“ prízvukuje B,. Orgoňová a v extrémnych prípadoch radí volať mestskú políciu.

Pracovníci mesta s nákladným vozidlom stihli celé mesto prejsť, vyzbierať a poodvážať odpad už do obeda. „Tento rok ľudia z bytoviek vypratali menej starých vecí ako inokedy,“ povedala B. Orgoňová z MsÚ. Obyvatelia rodinných domov dostanú rovnakú príležitosť na budúci pondelok 18. marca. Dovtedy majú čas upratať so pôjdy, pivnice, garáže a úložné priestory.

Tento spôsob odvozu a likvidácie objemného odpadu je zo strany mesta ústretový, pre občanov pohodlný a jeho účelom je obmedziť tvorbu nepovolených skládok. Každý však môže k väčšej čistote mesta prispieť, stačí upratať si svoje okolie, vyčistiť záhony a pozbierať odpadky. Napokon, blížia sa sviatky jari, tak sa na ne pripravme.        

Text: -tabu-; Foto: S. Osuský      
Ďalšie
Šport
15. 4. 2024
Úspešná súťaž karate v Malackách

Karate klub TJ Strojár Malacky aj tento rok organizoval regionálnu súťaž spodporou Asociácie…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok