11. 9. 2019
Literárno-dramatický odbor ZUŠ sa činil aj v lete
Hoci si žiaci i učitelia vychutnávali zaslúžené prázdniny, naši herci sa aj počas leta zúčastnili na divadelných festivaloch. 
Koncom júla sa žiaci Petra Pavlíka s inscenáciou ECO zúčastnili na Celonárodnom festivale Gorazdov Močenok 2019. Predstavenie získalo Diplom a cenu za inšpiratívne spracovanie témy a Peter Pavlík získal ocenenie za svoj režijný debut. 
Na prelome augusta a septembra sa súbor Petra Weincillera s inscenáciou Krivoprísažník zúčastnil na 97. ročníku Scénickej žatvy v Martine. Ide o najvyššiu nesúťažnú divadelnú prehliadku neprofesionálnych divadiel a výhercov celoštátnych súťaží. Náš súbor tam postúpil ako víťaz 68. Hviezdoslavovho Kubína. V programe Scénickej Žatvy vystúpila aj Nikoleta Palkovičová s prednesom básne P. O. Hviezdoslava Nový svet. Do Martina postúpila ako víťazka celoštátneho Hviezdoslavovho Kubína. Na konci októbra 2019 sa žiaci ZUŠ predstavia na festivale TvorBA, ktorý organizuje Národné osvetové centrum a je prehliadkou najlepších súborov Slovenska nielen v oblasti divadla, ale aj vo folklóre, výtvarnom umení, amatérskom filme, prednese, hudbe a pod.  
30. augusta 2019 Michaela Slobodová pod pedagogickým vedením Petra Weincillera účinkovala na Medzinárodnom festivale nových foriem kabaretného a pouličného divadla s názvom Amplión v Banskej Štiavnici, kde predniesla text Ivany Sajko Žena Bomba a stretla sa s veľkým diváckym ohlasom. 
Divadelníkom srdečne blahoželáme a želáme veľa úspechov aj v začínajúcom sa školskom roku 2019 / 2020! Nech je aspoň taký úspešný, ako bol ten predchádzajúci!

Text a foto: ZUŠ

Ďalšie
Šport
24. 7. 2024
Vysvedčenia pre karatistov

Koniec júna je u školákov vždy spájaný s odovzdávaním vysvedčení za dosiahnuté výsledky v škole.…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
22. 7. 2024
Okresný súd Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok