11. 9. 2019
Literárno-dramatický odbor ZUŠ sa činil aj v lete
Hoci si žiaci i učitelia vychutnávali zaslúžené prázdniny, naši herci sa aj počas leta zúčastnili na divadelných festivaloch. 
Koncom júla sa žiaci Petra Pavlíka s inscenáciou ECO zúčastnili na Celonárodnom festivale Gorazdov Močenok 2019. Predstavenie získalo Diplom a cenu za inšpiratívne spracovanie témy a Peter Pavlík získal ocenenie za svoj režijný debut. 
Na prelome augusta a septembra sa súbor Petra Weincillera s inscenáciou Krivoprísažník zúčastnil na 97. ročníku Scénickej žatvy v Martine. Ide o najvyššiu nesúťažnú divadelnú prehliadku neprofesionálnych divadiel a výhercov celoštátnych súťaží. Náš súbor tam postúpil ako víťaz 68. Hviezdoslavovho Kubína. V programe Scénickej Žatvy vystúpila aj Nikoleta Palkovičová s prednesom básne P. O. Hviezdoslava Nový svet. Do Martina postúpila ako víťazka celoštátneho Hviezdoslavovho Kubína. Na konci októbra 2019 sa žiaci ZUŠ predstavia na festivale TvorBA, ktorý organizuje Národné osvetové centrum a je prehliadkou najlepších súborov Slovenska nielen v oblasti divadla, ale aj vo folklóre, výtvarnom umení, amatérskom filme, prednese, hudbe a pod.  
30. augusta 2019 Michaela Slobodová pod pedagogickým vedením Petra Weincillera účinkovala na Medzinárodnom festivale nových foriem kabaretného a pouličného divadla s názvom Amplión v Banskej Štiavnici, kde predniesla text Ivany Sajko Žena Bomba a stretla sa s veľkým diváckym ohlasom. 
Divadelníkom srdečne blahoželáme a želáme veľa úspechov aj v začínajúcom sa školskom roku 2019 / 2020! Nech je aspoň taký úspešný, ako bol ten predchádzajúci!

Text a foto: ZUŠ

Ďalšie
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Životné prostredie
12. 4. 2024
Na Mierovom námestí vyrastie prvá mestská lúka

Menej prachu, znižovanie teploty, zadržiavanie vlhkosti priamo na mieste amestské lúky ako…

Zobraziť celý článok