23. 7. 2014
LIDL zmodernizujú, bude mať aj pekáreň
V malackej prevádzke predajného reťazca LIDL sa chystajú zmeny. Všimli sme si, že časť strešnej krytiny je rozobraná a budova je ohradená kovovou zábranou. Na dverách pri vchode do predajne sa nachádza oznam o tom, že predajňa bude už čoskoro zatvorená. O informácie sme požiadali hovorcu spoločnosti Tomáša Bezáka a zistili sme, že sa chystá rekonštrukcia a zopár zmien.

„K modernizácii tejto typologicky staršej predajne sme pristúpili s cieľom poskytnúť našim zákazníkom najvyšší štandard nakupovania a taktiež teplé, voňavé a chrumkavé pečivo priamo z pece. Najvýznamnejšou zmenou, na ktorú sa naši zákazníci môžu tešiť, bude nová pekáreň. Zákazníkom tiež ponúkneme zväčšený priestor v sekciách predaja mäsa, ovocia a zeleniny. Po novom bude v predajni osem namiesto doterajších siedmich pokladní,“ uviedol v stanovisku hovorca.

Podľa neho ide aj o vyjadrenie vďaky zákazníkom za ich prejavenú dôveru. Predajňa má byť zatvorená od 26. júla do 21. septembra. Od 22. septembra sa už zákazníci môžu tešiť na technologicky i vizuálne zmodernizovanú predajňu. „Súčasťou prestavby je okrem externých opráv budovy a úprav okolia aj modernizácia interiéru, ako napríklad výmena dlažby, obkladov stien, stropných kaziet či svietidiel,“ dodal T. Bezák.

Prechodné zatvorenie predajne v utorok 22. 7. bolo podľa oficiálneho vyjadrenia len preventívnym opatrením v záujme zákazníkov, keďže v dôsledku silného dažďa po strhnutí strechy mohol byť ich komfort nakupovania narušený. Nie je vylúčené, že v prípade opakujúceho sa dažďa by sa situácia mohla zopakovať, no oficiálne bude predajňa zatvorená až v sobotu 26. 7. Dovtedy môžu zákazníci nakupovať ako inokedy počas bežných otváracích hodín.  

Medzi ľuďmi sa však špekuluje aj o odchode reťazca zo Slovenska. Niektorí zaregistrovali zopár kontroverzných informácií v médiách, no hovorca reťazca tieto šumy nepotvrdil. Zároveň vysvetlil, že spoločnosť Lidl SR, v. o. s., prevádzkuje na Slovensku 123 predajní s celkovým počtom 747 elektronických registračných pokladníc. Na nepatrnom počte z nich sa začiatkom tohto roka vyskytli nedostatky technickej povahy. V ich dôsledku však neprišlo k porušeniu daňových povinností a ani ku kráteniu prijatých tržieb či daní.

Text, foto: T. Búbelová
Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok