20. 7. 2021
Leto v Cvečku: modrá planéta, príroda, umenie, zábava i spoznávanie
Centrum voľného času v Malackách toto leto pripravilo šesť tematických turnusov letných denných táborov. Veľký záujem, ktorý prejavili rodičia minulý rok, sa opakoval aj teraz a všetkých šesť turnusov bolo za týždeň kompletne naplnených. Od prvých júlových dní až do polovice augusta sa tak žiaci prvého stupňa ZŠ môžu niečo naučiť, no najmä sa zabaviť bez nutnosti opustiť svoje mesto.
V čase uvoľňovania protipandemických opatrení opäť vznikol kúsok normálneho detského sveta. Pravda, bez rúšok v interiéri a dodržiavania hygienických pravidiel sa táborníci nezaobídu. Prvý turnus odštartoval leto radostným výskokom na trampolíne. Prázdninové potešenie okrem trampolíny a kúpania prinieslo výlet do Smoleníc či ukážku sokoliarstva.
Druhý turnus s názvom Modrá planéta priblížil deťom prírodu a to, čo človek musí urobiť, aby modrá planéta zostala aj naďalej modrou. Deti videli čističku odpadových vôd i triediacu linku na plasty v Zohore. Na Sandbergu nakukli do dávnej minulosti a na farme zas do súčasnosti našej fauny. 
Aktuálny týždeň, tretí v poradí, sa nesie v znamení Hviezd a talentov. Nielen cudzích inšpiratívnych, ale najmä vlastných, zatiaľ možno neobjavených. Už prvý deň tretieho turnusu ovládlo umenie – umenie spoznať sa, skamarátiť sa, zabaviť sa a niečo vytvoriť. Výtvarníčka a scénografka Libuša Čtveráková ml. deťom pomohla pretaviť ich vlastnú fantáziu do niečoho hmatateľného. Deti dostali do rúk staré kartóny a vdýchli im nový život. Fantázii sa medze nekládli a zo škatúľ sa stali paneláky, domčeky i základne pre psích hrdinov. 
Cvečko hrá farbami a do farieb sa ponorili aj tí, ktorí dovtedy v sebe azda ani nehľadali výtvarný talent. Táborníci ešte tento týždeň navštívia  RTVS v Mlynskej doline, stretnú sa s herečkou a producentkou Kristínou Barancovou Pírovou, vybláznia sa v populárnej Tarzánii a budú besedovať so včelármi. 
I ďalšie turnusy majú naplánovaný bohatý program. Na svoje si prídu fanúšikovia bojovej techniky pri návšteve petržalských bunkrov, no aj tí, čo majú radi zvieratká. Skrátka, populárne denné tábory v CVeČku sú aj toto leto nabité detskou radosťou. 

Text: J. Hargaš, foto: S. Osuský
Ďalšie
Šport
1. 3. 2024
Mladí stolní tenisti nám robia radosť

Naši talentovaní stolní tenisti majú vposlednom období viacero úspešných vystúpení. Najmladšie…

Zobraziť celý článok
Šport
1. 3. 2024
15 titulov majstrov kraja pre AC Malacky

Pred časom sme informovali oúspešnom vystúpení atlétov AC Malacky počas prvej časti majstrovstiev…

Zobraziť celý článok