13. 7. 2020
Leto plné dobrodružstiev alebo prázdniny v Cvečku

Malacké deti trávia leto v dennom tábore Centra voľného času. Obrovský záujem naplnil kapacitu šiestich turnusov v priebehu niekoľkých hodín. V CVeČku tak rozhodne nie je nuda ani počas prázdnin.

Jeden trojdňový a päť päťdňových turnusov – to je aktivita, zábava i poznanie. Na svoje si prišli šikovné ruky malých výtvarníkov, nádejní športovci aj milovníci prírody. V prvé prázdninové dni navštívili táborníci hasičskú stanicu, videli vycvičeného psíka v kynologickom centre Canisland a poriadne sa vyšantili na plavárni. Poľovnícky dom priniesol súťaž v streľbe zo vzduchovky, v jedno popoludnie prileteli do tábora pestré druhy motýľov a kobyliek. „Viacero detí máme prihlásených na viac turnusov, maximálne však na tri. Program musí byť pestrý, aby sa nenudili a nemali stále rovnaké aktivity,“ povedala jedna z vedúcich tábora.

Niektoré turnusy sú zamerané tematicky, a tak sme sa aj my mohli stretnúť s  usilovnými včielkami. Spoznali sme ich podľa vlastnoručne vyrobených čeleniek a maľovaných drevených maskotov. Tábor otvorila videoprezentácia o včelstve a náučná prechádzka v Zámockom parku s pracovníkom Správy Chránenej krajinnej oblasti Záhorie Martinom Mrázom. V priebehu niekoľkých dní navštívili prázdninujúce deti mestskú políciu, plaváreň aj Raj koní – farmu Gladis v Gajaroch. Nechýbali súťaže a hry, napríklad hľadanie pokladu alebo hádzanie šiškou. „Najradšej chodíme na plaváreň, ale všetky hry nás bavia. Včera sme hádzali šiškami, ja aj kamarátka sme vyhrali hračku,“ pochválila sa usilovná včielka. Deti sa s táborom rozlúčili na výlete na Schaubmarov mlyn v Pezinku.  Rodičia taktiež neobišli naprázdno, čakalo na nich milé prekvapenie – na sklo maľovaná váza alebo dóza na potraviny.

Leto v Cvečku sa ani zďaleka nekončí, na školákov ešte čaká v štyroch turnusoch veľa dobrodružstiev. A ako nám pošepkali viacerí, najradšej by v tábore trávili každé prázdniny.


Text: L. Wernerová, foto: CVČ/L. Wernerová

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok