3. 8. 2017
Letná príprava mladších dorastencov Strojár Malacky/Tatran Stupava

Mladší dorastenci sa pripravujú na novú sezónu pod vedením trénera Rudolfa Draškoviča ml. Po dvojtýždňovej individuálnej kondičnej príprave v posilňovni pod vedením kondičného trénera Dávida Krajčíra sa spoločná príprava začala 17. júla. Za prvé dva týždne absolvovali 19 tréningov. O doterajšom priebehu hovorí tréner Rudolf Draškovič ml.: „Koncom júna, po sezóne,  sme mali s chlapcami spoločný tréning, kde som im vysvetlil filozofiu a  rozdal dotazníky na vyplnenie. Z nich som sa veľa dozvedel – predovšetkým aké majú individuálne ciele a čo chcú na sebe hádzanársky zlepšiť. Potom nasledovali testy všeobecnej pohybovej výkonnosti so Sveťom Prokešom. Z ich výsledkov sme zistili, ako sú trénovaní a na čom budeme musieť zapracovať počas leta. Na ich základe sme naplánovali pestrú a zaujímavú letnú prípravu, na ktorú máme výborné podmienky v Stupave a Malackách. Také možnosti trénovania podľa môjho názoru nemá nik. Keď som sledoval jedným očkom na facebooku, ako sa pripravuje naša konkurencia medzi panelákmi a v hale, tak som si povedal: naozaj máme dobré podmienky.
 V letnej príprave využívame parky v Stupave aj v Malackách –  netrénujeme na jednom mieste, ale chlapci majú pestré trasy na behanie v oboch mestách. Učím ich správnej technike a veľa vysvetľujem, čo práve robia a prečo to robia. Výborné je to občas spojiť s kúpaliskom v Malackách, kde sme absolvovali tréning na piesku a následne sme si zaplávali. Takto vieme vytrvalosť rozvíjať viacerými spôsobmi a nemusíme iba behať. Silové tréningy v posilňovni vedie Dávid Krajčír, ktorý dorastencov učí nielen správne cvičiť, ale aj vyhodnocuje, ako pracujú. Vytrvalosti a sile sa chceme venovať 4 – 6 týždňov, aby sme mali dobrý základ pre sezónu. Po 4. týždni už budeme pridávať aj vytrvalosť v rýchlosti a postupne prechádzať do haly. Plánujeme využiť aj atletickú dráhu a športový komplex v Šamoríne. Do prípravy vsunieme ešte box, zápas a spinning a v nedeľu nás už čaká prvý dvojzápas s Frýdkom-Místkom.
 Ako tréner som rád, že chlapci tvoria dobrý kolektív, príkladne „makajú“ a je na nich vidieť odhodlanie. Ani jeden nereptal a bez rečí odtrénoval, čo bolo treba Toto som za svojich 8 rokov, čo sa venujem trénovaniu, nezažil!“

Text a foto: HC Strojár Malacky/Tatran Stupava

Ďalšie
Práca
Oznamy
12. 4. 2024
Materská škola hľadá zamestnanca na pozíciu učiteľ/ka

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01  Malacky  informuje o voľnom pracovnom mieste. Názov…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok