3. 8. 2017
Letná príprava mladších dorastencov Strojár Malacky/Tatran Stupava

Mladší dorastenci sa pripravujú na novú sezónu pod vedením trénera Rudolfa Draškoviča ml. Po dvojtýždňovej individuálnej kondičnej príprave v posilňovni pod vedením kondičného trénera Dávida Krajčíra sa spoločná príprava začala 17. júla. Za prvé dva týždne absolvovali 19 tréningov. O doterajšom priebehu hovorí tréner Rudolf Draškovič ml.: „Koncom júna, po sezóne,  sme mali s chlapcami spoločný tréning, kde som im vysvetlil filozofiu a  rozdal dotazníky na vyplnenie. Z nich som sa veľa dozvedel – predovšetkým aké majú individuálne ciele a čo chcú na sebe hádzanársky zlepšiť. Potom nasledovali testy všeobecnej pohybovej výkonnosti so Sveťom Prokešom. Z ich výsledkov sme zistili, ako sú trénovaní a na čom budeme musieť zapracovať počas leta. Na ich základe sme naplánovali pestrú a zaujímavú letnú prípravu, na ktorú máme výborné podmienky v Stupave a Malackách. Také možnosti trénovania podľa môjho názoru nemá nik. Keď som sledoval jedným očkom na facebooku, ako sa pripravuje naša konkurencia medzi panelákmi a v hale, tak som si povedal: naozaj máme dobré podmienky.
 V letnej príprave využívame parky v Stupave aj v Malackách –  netrénujeme na jednom mieste, ale chlapci majú pestré trasy na behanie v oboch mestách. Učím ich správnej technike a veľa vysvetľujem, čo práve robia a prečo to robia. Výborné je to občas spojiť s kúpaliskom v Malackách, kde sme absolvovali tréning na piesku a následne sme si zaplávali. Takto vieme vytrvalosť rozvíjať viacerými spôsobmi a nemusíme iba behať. Silové tréningy v posilňovni vedie Dávid Krajčír, ktorý dorastencov učí nielen správne cvičiť, ale aj vyhodnocuje, ako pracujú. Vytrvalosti a sile sa chceme venovať 4 – 6 týždňov, aby sme mali dobrý základ pre sezónu. Po 4. týždni už budeme pridávať aj vytrvalosť v rýchlosti a postupne prechádzať do haly. Plánujeme využiť aj atletickú dráhu a športový komplex v Šamoríne. Do prípravy vsunieme ešte box, zápas a spinning a v nedeľu nás už čaká prvý dvojzápas s Frýdkom-Místkom.
 Ako tréner som rád, že chlapci tvoria dobrý kolektív, príkladne „makajú“ a je na nich vidieť odhodlanie. Ani jeden nereptal a bez rečí odtrénoval, čo bolo treba Toto som za svojich 8 rokov, čo sa venujem trénovaniu, nezažil!“

Text a foto: HC Strojár Malacky/Tatran Stupava

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok