13. 7. 2023
Leteckí modelári pozývajú k Babiemu jazeru

Prvé tohoročné veľké stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (15. a 16. júla). Miestom konania je lokalita Babie jazero pri Veľkých Levároch. Vítaní sú všetci! Letné víkendové podujatie organizujú členovia Model Klub Malacky (MKM) pri Záhoráckom leteckom klube o. z. Ide už o 6. ročník. 

            Okrem členov klubu sa na podujatí zúčastnia aj pozvaní piloti. Očakáva sa účasť 20 až 25 pilotov s rádiom riadenými modelmi. Uvidíte motorové modely na benzínový pohon, elektrolety, vetrone i školské modely. Návštevníkov čaká dychberúca akrobacia, spoločné lety stíhačiek z prvej i druhej svetovej vojny či „vlekanie“ bezmotorového klzáka pomocou motorového modelu. Záujemcovia si môžu vyskúšať riadenie školského modelu s inštruktorom. 

            „Tieto akcie sú oslavou lietania, letectva, priateľstva a vzájomnej spolupráce medzi MKM a Cvečkom, ktorá smeruje k výchove mladých talentov. Byť s priateľmi na čerstvom vzduchu, pod holým nebom a zeleným kobercom pod nohami, je pre nás vrcholným zážitkom celej sezóny. Radi sprostredkujeme tento skvelý pocit aj návštevníkom,“ zhrnul za organizátorov Vladimir Yurkovic. 

            V sobotu sa podujatie začína o 10.00 h a lieta sa až do večera podľa počasia. V nedeľu sa rovnako začína o 10.00 h a  lieta sa do cca 16.00 h. Odporúčame návštevníkom, aby mysleli na pitný režim, priniesli si niečo na sedenie (skladacia stolička, deka) a na ochranu pred slnkom (slnečník a pokrývky hlavy).

-nj-/-ts-

Foto: -vy- (ilustračné – Memoriál KW)

Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
Kultúra
2. 10. 2023
Z Malaciek do Sydney

Žije, pracuje, tvorí aužíva si život vAustrálii. Malačianka Natália Chabadová (32) odišla pred…

Zobraziť celý článok
Školstvo
2. 10. 2023
Stredné školy na jednom mieste. Nenechajte si ujsť Deň župných škôl v Bory Mall 

Chemici, kuchári, pekári, informatici, elektrotechnici, kvetinári či kaderníci na jednom mieste.…

Zobraziť celý článok