22. 1. 2013
Lampa pri priechode už svieti
Na Ul. gen. M. R. Štefánika vybudovali v októbri 2012 priechod pre chodcov. „Je to asi 300 m od priechodu pred ZŠ Dr. J. Dérera v smere na sídlisko Juh, rovno pred bránou mojich rodičov,“ píše do redakcie S. Nemcová. Pár metrov od tohto priechodu je lampa verejného osvetlenia. No a tu je problém. „Táto lampa podľa slov môjho otca už viac ako 25 rokov nesvieti. Keď sa začína stmievať alebo keď je tma, chodcov nie je pri prechádzaní cez tento nový priechod vidno. Ešte nikdy tu pred priechodom nijaké auto nezastalo,“ vykresľuje Malačianka. Vraj ani reflexné prvky na oblečení nepomáhajú. Ľudí skrátka nevidno. Pani Nemcová zdôrazňuje, že celá ulica je výborne osvetlená, len úsek, kde je priechod, je ako čierna diera. „Dá sa to nejako vyriešiť?“ pýta sa.

Jej otázku sme položili vedúcemu oddelenia služieb MsÚ Malacky F. Klímovi. „Pracovníci zabezpečujúci údržbu verejného osvetlenia hneď v deň prijatia podnetu vykonali obhliadku a zistili, že lampa len blikla, ale naozaj nesvieti,“ povedal F. Klíma a garantoval rýchlu opravu. Zároveň však popiera, že by lampa nesvietila už v čase zriadenia priechodu.

„Ani pri večernej kontrole vykonanej našimi pracovníkmi v októbri 2012 nebolo zistené, že by nesvietila a až do doručenia tohto podnetu sme nemali žiadne iné oznámenie o jej nefunkčnosti,“ hovorí F. Klíma. Podľa našich informácií v čase spracovania tejto informácie je už nefunkčná lampa opravená.

-tabu-
 
Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok