11. 8. 2014
Krv pre Simonku
Ukázali veľké srdcia! Nový Čas v piatok vyzval čitateľov, aby darovali krv Simonke Novosádkovej (8) z Malaciek, ktorú zmietol z cesty domiešavač. Dievčatko leží vo vážnom stave v nemocnici na Kramároch. Malej princeznej museli lekári amputovať ľavú nožičku a bude potrebovať veľa krvi. V piatok prišlo po celom Slovensku darovať krv pre Simonku až 62 ľudí.

V transfúznych staniciach po celom Slovensku mali plné ruky práce. Dievčatku po nešťastnej nehode sa rozhodli pomôcť desiatky ľudí. „Výzva v Novom Čase mala veľký ohlas, evidujeme záujem od darcov, ktorí chceli darovať krv práve pre Simonku. Chceli by sme tiež vyzvať aj darcov iných krvných skupín, aby prišli, každá krv je potrebná,“ zdôraznila Martina Grožajová, projektová manažérka Národnej transfúznej služby SR.

Slováci dievčatku darovali 31 litrov krvi. Rodičia aj štyria Simonkini bračekovia všetkým darcom ďakujú. „Je to obrovská pomoc, ďakujeme. Je pre nás najdôležitejšie, aby bola naša dcérka v poriadku.“

Dievčatko zrazil domiešavač na Továrenskej ulici v Malackách koncom júla. „Bola sa aj s bračekom prechádzať, keď v tom z ničoho nič chcela prebehnúť cez cestu, no, bohužiaľ, nestihla a domiešavač ju zachytil,“ opisuje hrozivú nehodu otec. „Je veľmi živá, neviem si predstaviť, ako sa zmieri s tým, že sa už s bratmi nebude môcť naháňať,“ hovorí smutne otec Miroslav.

Výzvu Nového času sme zdieľali aj na facebookovom profile malacky.sk a za Simonku a jej rodičov všetkým darcom zo srdca ďakujeme!

TASR (Zdroj: čas.sk)
Ďalšie
Šport
23. 5. 2024
Boxer Niko Sivák má republikový bronz

Komárno, 204 boxerov z 51 oddielov zcelého Slovenska – to boli majstrovstvá Slovenska vboxe žiakov…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
23. 5. 2024
Okresný súd Malacky vyhlasuje výberové konanie na pozíciu vyšší súdny úradník

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok