15. 12. 2014
Krv pre Kamila – darovanie v Malackách
Minulý týždeň sme prostredníctvom médií vyzvali ľudí, aby darovali krv pre mladého Malačana Kamila Ftáčnika, ktorý náhle ochorel na ťažkú hemolytickú anémiu a od 28. novembra musí pravidelne dostávať krv. Jeho stav sa pomaličky zlepšuje a hoci pacient je ešte slabý, snaží sa už postaviť na nohy a trocha sa prejsť. Dobrým signálom je, že má chuť do jedla. Kamila mnohí poznajú, a tak nečudo, že výzva ľudí vyburcovala a darujú krv na meno Kamil Ftáčnik.

Potvrdenia o tom nosia na recepciu MsÚ do označenej škatuľky, ktorú rodina pravidelne vyberá. Na facebooku sa počas uplynulého týždňa objavila udalosť – Krv pre Kamila – darovanie v Malackách. Marika Briestenská Ftáčniková na ňu pozýva všetkých, ktorí sú ochotní pomôcť pri náročnej liečbe jej brata.

Mobilná odberová jednotka Národnej transfúznej stanice z Bratislavy dorazila do Mestského centra kultúry v Malackách, ktoré poskytlo svoje galerijné priestory na ušľachtilý účel. V obkolesení nádhernej vianočnej výstavy známeho Art Clubu tak početní darcovia spojili príjemné s užitočným a na Vianoce sa naladia nielen skutkom dobročinnosti, ale aj kultúrnym zážitkom. Kamilovi želáme skoré uzdravenie a darcom pripomíname, že škatuľka na potvrdenia o darovaní zostáva na recepcii MsÚ, pokým to bude potrebné, teda do odvolania.

Text, foto: T. Búbelová   
Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok