15. 12. 2014
Krv pre Kamila – darovanie v Malackách
Minulý týždeň sme prostredníctvom médií vyzvali ľudí, aby darovali krv pre mladého Malačana Kamila Ftáčnika, ktorý náhle ochorel na ťažkú hemolytickú anémiu a od 28. novembra musí pravidelne dostávať krv. Jeho stav sa pomaličky zlepšuje a hoci pacient je ešte slabý, snaží sa už postaviť na nohy a trocha sa prejsť. Dobrým signálom je, že má chuť do jedla. Kamila mnohí poznajú, a tak nečudo, že výzva ľudí vyburcovala a darujú krv na meno Kamil Ftáčnik.

Potvrdenia o tom nosia na recepciu MsÚ do označenej škatuľky, ktorú rodina pravidelne vyberá. Na facebooku sa počas uplynulého týždňa objavila udalosť – Krv pre Kamila – darovanie v Malackách. Marika Briestenská Ftáčniková na ňu pozýva všetkých, ktorí sú ochotní pomôcť pri náročnej liečbe jej brata.

Mobilná odberová jednotka Národnej transfúznej stanice z Bratislavy dorazila do Mestského centra kultúry v Malackách, ktoré poskytlo svoje galerijné priestory na ušľachtilý účel. V obkolesení nádhernej vianočnej výstavy známeho Art Clubu tak početní darcovia spojili príjemné s užitočným a na Vianoce sa naladia nielen skutkom dobročinnosti, ale aj kultúrnym zážitkom. Kamilovi želáme skoré uzdravenie a darcom pripomíname, že škatuľka na potvrdenia o darovaní zostáva na recepcii MsÚ, pokým to bude potrebné, teda do odvolania.

Text, foto: T. Búbelová   
Ďalšie
Služby
Oznamy
7. 2. 2023
Zberný dvor na Hlbokej bude v piatok otvorený do 14.00 h

V piatok 10. februára 2023 bude zberný dvor na Hlbokej ulici z technických príčin otvorený len do…

Zobraziť celý článok
Šport
7. 2. 2023
Záhoráci nezvládli ťažký zápas o play-off. Tréner Čirič: Hráči sú úžasní

Hádzanári Stupavy a Malaciek nezvládli jeden z kľúčových zápasov o postup do play-off, keď na…

Zobraziť celý článok