30. 7. 2021
Krajina rozprávok ožila vďaka Osmijankovi
Stredajšie literárne popoludnie bolo tentoraz venované deťom. Podujatie Literárna kuchyňa, ktoré usporiadalo Mestské centrum kultúry Malacky, sa nieslo v duchu dramatizovaného čítania knihy Hravo čítame s Osmijankom: O nerozlučnom kamarátstve. Konalo sa 28. júla na nádvorí Pálffyovského kaštieľa.

Do sveta rozprávok Kristy Bendovej o Osmijankovi zaviedol detských divákov a ich rodičov bábkoherec Lukáš Tandara. Vystupoval v úlohe Osmijanka a deťom vyrozprával jeho príbeh interaktívne s využitím rôznych rekvizít aj s krátkymi hudobnými vstupmi.
V príbehu mohli deti okrem Osmijanka spoznať napríklad aj jeho verného kamaráta, osmičkového psa Osmidunča. Dozvedeli sa, ako sa stretli, ako sa spolu túlali Načisto obrátenou krajinou, ale aj o tom, ako sa Osmidunčo stratil. Osmijankovi ho pomohol nájsť až ôsmy oslovený detektív. Nebol ním nik iný ako najznámejší detektív na svete Sherlock Holmes.
Podujatie bolo súčasťou programu Malackého kultúrneho leta a z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia. V auguste sú pripravené ešte dve Literárne kuchyne. Prvou hostkou bude spisovateľka Denisa Fulmeková (4. augusta o 18.00 h). Druhá beseda (18. augusta o 17.00 h) bude opäť venovaná deťom. Príde na ňu hudobník a autor detských kníh Braňo Jobus. Obe augustové Literárne kuchyne sa budú konať na nádvorí malackého kaštieľa a vstup je voľný.

Text a foto: P. Arpášová
 
    
Ďalšie
Oznamy
Voľby
4. 3. 2024
Voľby prezidenta 2024: Dôležité dátumy

sobota 23. marec 7.00 – 22.00 h 1. kolo sobota 6. apríl, 7.00 – 22.00 h prípadné 2. kolo…

Zobraziť celý článok
Oznamy
Voľby
4. 3. 2024
Voľby prezidenta 2024: Ste v zozname voličov?

Občania (voliči) majú možnosť overiť si, či sú zapísaní v stálom zozname voličov a či sú údaje o…

Zobraziť celý článok