30. 7. 2021
Krajina rozprávok ožila vďaka Osmijankovi
Stredajšie literárne popoludnie bolo tentoraz venované deťom. Podujatie Literárna kuchyňa, ktoré usporiadalo Mestské centrum kultúry Malacky, sa nieslo v duchu dramatizovaného čítania knihy Hravo čítame s Osmijankom: O nerozlučnom kamarátstve. Konalo sa 28. júla na nádvorí Pálffyovského kaštieľa.

Do sveta rozprávok Kristy Bendovej o Osmijankovi zaviedol detských divákov a ich rodičov bábkoherec Lukáš Tandara. Vystupoval v úlohe Osmijanka a deťom vyrozprával jeho príbeh interaktívne s využitím rôznych rekvizít aj s krátkymi hudobnými vstupmi.
V príbehu mohli deti okrem Osmijanka spoznať napríklad aj jeho verného kamaráta, osmičkového psa Osmidunča. Dozvedeli sa, ako sa stretli, ako sa spolu túlali Načisto obrátenou krajinou, ale aj o tom, ako sa Osmidunčo stratil. Osmijankovi ho pomohol nájsť až ôsmy oslovený detektív. Nebol ním nik iný ako najznámejší detektív na svete Sherlock Holmes.
Podujatie bolo súčasťou programu Malackého kultúrneho leta a z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia. V auguste sú pripravené ešte dve Literárne kuchyne. Prvou hostkou bude spisovateľka Denisa Fulmeková (4. augusta o 18.00 h). Druhá beseda (18. augusta o 17.00 h) bude opäť venovaná deťom. Príde na ňu hudobník a autor detských kníh Braňo Jobus. Obe augustové Literárne kuchyne sa budú konať na nádvorí malackého kaštieľa a vstup je voľný.

Text a foto: P. Arpášová
 
    
Ďalšie
Spoločnosť
8. 2. 2023
Primátor Juraj Říha: Klepol som po prstoch mafii, tá sa ma pokúsila zbaviť

 „Je nepochybné, že sa nestal skutok, pre ktorý sa vedie trestné stíhanie,“ píše sa v …

Zobraziť celý článok
Služby
Oznamy
7. 2. 2023
Zberný dvor na Hlbokej bude v piatok otvorený do 14.00 h

V piatok 10. februára 2023 bude zberný dvor na Hlbokej ulici z technických príčin otvorený len do…

Zobraziť celý článok