20. 5. 2020
Korona a svadby alebo Nepovedali si ÁNO
Jedným z  dôsledkov koronavírusovej krízy je zrušenie hromadných spoločenských akcií. Vyplýva zo samotného zákazu stretávania sa väčšieho počtu ľudí, a preto sa priamo dotkol aj sobášov a svadobných hostín. Ak by sme tradičnú rubriku v Malackom hlase Povedali si ÁNO znegovali, zoznam tých, ktorí si naopak áno nepovedali, by bol skutočne dlhý. A to ako v prípade občianskych, tak i cirkevných sobášov.  
 
V marci bolo zrušených až šesť civilných sobášov, v apríli štyri. Aktuálne sa tak deje aj z iniciatívy snúbencov. „Na matrike máme žiadosti aj na zrušenie, prípadne odklad májových sobášov. Ide o snúbencov, ktorí chcú mať väčšie svadby, takže sú ochotní radšej počkať na neskôr,” informovala Katarína Krišková z malackej matriky. Mesto môže sobášiť za podmienky, že bude prítomný minimálny počet ľudí – ženích, nevesta a dvaja svedkovia, prípadne rodičia snúbencov. Zatiaľ posledný civilný sobáš v  Malackách bol 5. mája. Stalo sa tak po dlhej prestávke, predchádzajúci pár oddali už 20. februára. 
 
V období od 21. marca do 16. mája sa uskutočnili tri cirkevné svadobné obrady, okrem uvedených termínov aj 18. apríla. Šesť sobášov bolo na žiadosť snúbencov odložených na mesiace október – november, jeden dokonca až na rok 2021. V troch prípadoch boli cirkevné sobáše úplne zrušené, informoval Rímskokatolícky farský úrad v Malackách s tým, že najbližší cirkevný svadobný obrad bude v júni. 
 
I. Sochorová
Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok