16. 3. 2023
Korčuliarsku sezónu ukončil mini ľadový hokej

Po 2-ročnej prestávke, zapríčinenej pandemickými opatreniami, sa na ľadovej ploche v Zámockom parku odohral turnaj o pohár primátora mesta v mini ľadovom hokeji žiakov a turnaj o pohár CVČ v mini ľadovom hokeji žiačok.

Najcennejšia trofej a zlaté medaily v turnaji žiakov sa stali korisťou družstva Spojenej školy sv. Františka Assiského, ktoré vo vyrovnanom finálovom stretnutí zdolalo výber ZŠ Záhorácka Malacky A 3:2 v predĺžení. Bronz si odniesli mladí korčuliari ZŠ Zohor A. Víťazný tím hral v zložení Damián Slovák, Filip Pruška, Damián Osadský, Filip Hóz a Samuel Osadský. Najlepším strelcom sa s 13-timi gólmi stal Patrik Illý (ZŠ Záhorácka Malacky), ktorý zároveň získal aj ocenenie pre najproduktívnejšieho hráča za 15 kanadských bodov (13 + 2).

V súťaži žiačok si pohár a medaily za 1. miesto vybojovalo družstvo ZŠ Zohor v zložení Emma Orthová, Saskia Neradovičová, Eliška Matlovičová, Sára Orthová, Matea Križanová, Lucia Slováková, Laura Strošová a Hana Zálesňáková. Na druhej priečke sa iba o horšie skóre umiestnili študentky Gymnázia Ul. 1. mája Malacky pred výberom žiačok ZŠ Záhorácka. Najlepšou strelkyňou so 4 presnými zásahmi a súčasne najproduktívnejšou hráčkou s 5 kanadskými bodmi (4 + 1) sa stala Sára Orthová (ZŠ Zohor).

Podujatie, ktoré uzavrelo zimnú korčuliarsku sezónu, zorganizovalo Centrum voľného času v Malackách v spolupráci so ZŠ Záhorácka a s podporou príspevkovej organizácie mesta AD HOC Malacky.

Text a foto: P. Filip

23. 4. 2024
Záhoráci vstúpili do bojov o 5. miesto prehrou

Hádzanári Stupavy a Malaciek Záhoráci sa po vypadnutí vo štvrťfinále play off predstavia v skupine…

22. 4. 2024
V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase

V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase Futbalisti FC Žolík Malacky prehrali v 23…