21. 5. 2009
Kontakt StreetFest Malacky 2009 v novom šate

Hudobno-športový festival pod holým nebom Kontakt StreetFest Malacky, ktorý sa uskutoční pod záštitou primátora mesta Jozefa Ondrejku a tento rok aj pod záštitou Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, sa návštevníkom predstaví v novom šate. Festival bude plný noviniek a organizátori chcú opäť úroveň podujatia posunúť trošku vyššie. Cieľom organiátorov je prilákať všetky vekové skupiny a festival pripraviť aj pre najmenších, ale i pre tých starších. Hlavnou novinkou podujatia bude zmena miesta. Zo Zámockého parku sa Kontakt StreetFest sťahuje do kasární Ministerstva vnútra SR na Pezinskej ulici.

Organizátori miesto zmenili z niekoľkých dôvodov. Nový priestor je podstatne väčší, je bezpečnejší a hlavne je mimo obytnej zóny, preto by festival nemal tento rok rušiť nočný kľud Malačanov. Areál kasární je prísne chránený a preto nebude možné vniknúť na podujatie inými cestami, novinkou bude aj SBSka Ares, ktorá pôsobí napr. na Pohode a iných veľkých podujatiach na Slovensku. Ďalšou veľkou výhodou bude možnosť vytvorenia veľkého stanového mestečka cca pre 1200 stanov a možnosť postavenia veľkého parkoviska v časti priemyselného parku. Na StreetFeste sa očakáva okolo 1200 športovcov a preto sú organizátori radi, že vznikla možnosť postaviť samostatné stanové mestečko s kompletným zabezpečením od WC, spŕch, umývacích žľabov. Podujatie s charakterom hudobno-športového festivalu, potrvá dva dni.

Od rána sa bude súťažiť v streetbale, v beachvolejbale a beachhádzanej a poobedie bude patriť hudbe. Streetbal a volejbal bude celý deň sprevádzaný tanečnými vystúpeniami, sprievodnými súťažami, akciami, chýbať nebudú aj koncerty a samozrejme celý deň bude vyhrávať DJ. Finále streetbalu bude v priamom prenose na TV JOJ  a chýbať nebudú ani STV a TA3, ktoré takisto prinesú reportáže zo streetfestu. Asi 40 stánkov ponúkne občerstvenie,  oblečenie, športové oblečenie, cukrovinky, varenú kukuricu, medovníky, cukrovú vatu a všeličo iné. Novinkou bude detské mestečko plné trampolín, skákacích hradov, šmykľaviek, tetovačiek a maľovačiek na telo, 15 m steny na súťaž v kreslení s kriedami a dôležité je to, že mestečko bude pracovať na princípe babysiting, takže rodičia, ktorí sa chcú baviť na koncertoch môžu svoje deti dať do detského mestečka a majú o ne postarané. Detský svet bude otvorený do 22.00 h. Okrem zahraničných hviezd sú medzi nimi Richard Muller, Čechomor, Peter Nagy, Polemic, Vidiek, AMO, Hudba z Marsu a iní. Hip-hopová scéna sa otvorí o 18.00 h a na samostatnej ploche pre streetbal a beachvolejbal. Večery budú moderovať Vlado Zetek, Strapo a Leo.

K novinkám podujatia pod holým nebom možno zaradiť aj internetový autobus, oddychová zóna, bluetooth zóna na celom podujatí či nová stránka na facebooku.com. Vstupenky sú v predpredaji za akciové ceny v sieti Ticketportal, v Turisticko-informačkej kancelárii mesta Malacky, v kníhkupectve Ľubica a v redakcii Kontaktu, ktorý je generálnym partnerom podujatia. Kompletný program nájdete na www.streetfest.sk

-ts- 

Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok