16. 10. 2012
Kontajnery na šatstvo využívame priemerne, je tu však iný problém!

Iste ste si už všimli, že v uliciach Malaciek je umiestnených niekoľko kontajnerov na šatstvo. Slúžia nám od 25. júla tohto roka. Vhadzovať tu môžete čisté oblečenie, ktoré už nepotrebujete, ale aj hračky či obuv. Zisťovali sme, či ich obyvatelia nášho mesta využívajú a tým pomáhajú iným, keďže šatstvo sa posúva ďalej.


„Zber sa pomaly rozbieha a v súčasnosti sa zbierajú priemerné množstvá textilu. Nie je to ani málo, ale nepribližuje sa to ani k rekordným mestám,“ uviedol Ľ. Hrivnák zo spoločnosti REVENGE, a.s., ktorá kontajnery spravuje. Podľa slov Ľ. Hrivnáka však v Malackách častokrát riešia prípady, keď rómski spoluobčania kontajnery vysypú, zoberú si čo chcú a ostatné šatstvo nechávajú na zemi. Pri napomínaní príslušníkmi polície či pracovníkmi firmy REVANGE sú hrubí a drzí.

Tento problém sa netýka len Malaciek. „V niektorých mestách prípadne mestských častiach sme museli kontajnery premiestniť alebo odtiaľ úplne stiahnuť,“ hovorí Hrivnák.  Pokiaľ sa problémy neupokoja, bude firma prinútená k týmto krokom pristúpiť aj v Malackách.

Kontajnery sú na týchto miestach:
Ul. 1. mája – vnútroblok (pri novom parkovisku), Domky – pri Potravinách CBA, Cesta mládeže (Zapecu – oproti bývalej predajni), Štefánikova – veterinárne stredisko MVDr. Velebný, Sídlisko Juh – Malovaného 1, Dukelských hrdinov – Parnas, Jesenského – pri kúpalisku, Vajanského/Kukučínova 17, Partizánska – vnútroblok, pri detskom ihrisku.

Text: N. Slobodová, foto: -mija-

Ďalšie
Samospráva
Spoločnosť
26. 1. 2023
Špeciálna prokuratúra zastavila stíhanie primátora

 „Je nepochybné, že sa nestal skutok, pre ktorý sa vedie trestné stíhanie,“ píše sa v…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
25. 1. 2023
Múzeum vydalo nový zborník

MCK Malacky - Múzeum Michala Tillnera vydalo nový zborník Malacky a okolie 15, zameraný na…

Zobraziť celý článok