16. 10. 2012
Kontajnery na šatstvo využívame priemerne, je tu však iný problém!

Iste ste si už všimli, že v uliciach Malaciek je umiestnených niekoľko kontajnerov na šatstvo. Slúžia nám od 25. júla tohto roka. Vhadzovať tu môžete čisté oblečenie, ktoré už nepotrebujete, ale aj hračky či obuv. Zisťovali sme, či ich obyvatelia nášho mesta využívajú a tým pomáhajú iným, keďže šatstvo sa posúva ďalej.


„Zber sa pomaly rozbieha a v súčasnosti sa zbierajú priemerné množstvá textilu. Nie je to ani málo, ale nepribližuje sa to ani k rekordným mestám,“ uviedol Ľ. Hrivnák zo spoločnosti REVENGE, a.s., ktorá kontajnery spravuje. Podľa slov Ľ. Hrivnáka však v Malackách častokrát riešia prípady, keď rómski spoluobčania kontajnery vysypú, zoberú si čo chcú a ostatné šatstvo nechávajú na zemi. Pri napomínaní príslušníkmi polície či pracovníkmi firmy REVANGE sú hrubí a drzí.

Tento problém sa netýka len Malaciek. „V niektorých mestách prípadne mestských častiach sme museli kontajnery premiestniť alebo odtiaľ úplne stiahnuť,“ hovorí Hrivnák.  Pokiaľ sa problémy neupokoja, bude firma prinútená k týmto krokom pristúpiť aj v Malackách.

Kontajnery sú na týchto miestach:
Ul. 1. mája – vnútroblok (pri novom parkovisku), Domky – pri Potravinách CBA, Cesta mládeže (Zapecu – oproti bývalej predajni), Štefánikova – veterinárne stredisko MVDr. Velebný, Sídlisko Juh – Malovaného 1, Dukelských hrdinov – Parnas, Jesenského – pri kúpalisku, Vajanského/Kukučínova 17, Partizánska – vnútroblok, pri detskom ihrisku.

Text: N. Slobodová, foto: -mija-

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok