5. 1. 2015
Koncert Trojkráľový aj živý betlehem ukončia Adventné Malacky
Na sviatok Troch kráľov, ktorým sa končí vianočné obdobie, si Malačania môžu vo františkánskom kostole vypočuť koncert, ktorý je zároveň posledným podujatím Adventných Malaciek. Mestské centrum kultúry ako programový garant pozýva milovníkov kvalitnej hudby na hodinku so známou dvojicou. Šansónová speváčka Alena Čermáková, ktorú na gitare sprevádza jej manžel Ivan Čermák, nie sú v Malackách neznámi a ich mená istotne prilákajú nielen ich osobných priateľov, ale aj milovníkov komornejšej hudby.

Hudobno-poetický vianočný recitál s názvom KEĎ MÁŠ KAM ÍSŤ je tento raz obohatený o hudbu renesančných dychových nástrojov formácie Corna Musica. Recitál je spojený s čítaním žalmov kráľa Dávida, prebásnených slovenským básnikom Milanom Rúfusom.

Atrakciou záverečného dňa Adventných Malaciek je živý betlehem, ktorý už po piaty raz pripravuje obľúbené malacké ochotnícke Divadlo na hambálku (DNH) v spolupráci s Mestským centrom kultúry v Malackách a spoločnosťou AutoDay  Malacky. „Na Kláštornom námestí v Malackách pred františkánskym kostolom na sviatok Troch kráľov od 15.30 do 17.30 h vám v živom betleheme zjavíme svätú rodinu a malého Ježiška v jasličkách v maštaľke so živými zvieratkami,“ pozýva nás režisérka Detského štúdia DNH Beina Reifová a dodáva, že „všetko závisí od toho, ako sa bude Ježiško cítiť“!    

Text: T. Búbelová; Foto: archív DNH
Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok