5. 1. 2015
Koncert Trojkráľový aj živý betlehem ukončia Adventné Malacky
Na sviatok Troch kráľov, ktorým sa končí vianočné obdobie, si Malačania môžu vo františkánskom kostole vypočuť koncert, ktorý je zároveň posledným podujatím Adventných Malaciek. Mestské centrum kultúry ako programový garant pozýva milovníkov kvalitnej hudby na hodinku so známou dvojicou. Šansónová speváčka Alena Čermáková, ktorú na gitare sprevádza jej manžel Ivan Čermák, nie sú v Malackách neznámi a ich mená istotne prilákajú nielen ich osobných priateľov, ale aj milovníkov komornejšej hudby.

Hudobno-poetický vianočný recitál s názvom KEĎ MÁŠ KAM ÍSŤ je tento raz obohatený o hudbu renesančných dychových nástrojov formácie Corna Musica. Recitál je spojený s čítaním žalmov kráľa Dávida, prebásnených slovenským básnikom Milanom Rúfusom.

Atrakciou záverečného dňa Adventných Malaciek je živý betlehem, ktorý už po piaty raz pripravuje obľúbené malacké ochotnícke Divadlo na hambálku (DNH) v spolupráci s Mestským centrom kultúry v Malackách a spoločnosťou AutoDay  Malacky. „Na Kláštornom námestí v Malackách pred františkánskym kostolom na sviatok Troch kráľov od 15.30 do 17.30 h vám v živom betleheme zjavíme svätú rodinu a malého Ježiška v jasličkách v maštaľke so živými zvieratkami,“ pozýva nás režisérka Detského štúdia DNH Beina Reifová a dodáva, že „všetko závisí od toho, ako sa bude Ježiško cítiť“!    

Text: T. Búbelová; Foto: archív DNH
Ďalšie
Doprava
Rozvoj
29. 11. 2023
Rekonštrukcia Ulice Martina Benku bude pokračovať na jar

Bratislavská vodárenská spoločnosť už skončila kompletnú rekonštrukciu vodovodu a kanalizácie na…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
Služby
Oznamy
28. 11. 2023
Západoslovenská distribučná vyzýva vlastníkov na orez drevín

Spoločnosť Západoslovenská distribučná a.s. (ZSDis) vyzýva vlastníkov, nájomcov a správcov…

Zobraziť celý článok