11. 5. 2009
Kočíkový pochod - Míľa pre mamu

V sobotu 9. mája pred oslavou Dňa matiek zaplavili Zámocký park mamičky a oteckovia s kočíkmi. V Malackách sa totiž už po tretí raz konalo podujatie s názvom Míľa pre mamu, ktorým mohli všetci bez rozdielu vzdať hold matkám. Cieľom podujatia organizovaného materskými centrami je poukázať na bariéry, s ktorými sa mamičky neustále potýkajú. Míľa pre mamu bola vyvrcholením celoslovenskej kampane Vytvorme priestor mamám a deťom.

Záštitu nad akciou prebralo Mesto Malacky, organizátorom bolo Materské centrum Vánok na čele s Andreou Langerovou. „Počet zaregistrovaných účastníkov na tohtoročnom pochode je presne 602,“ informovala o výsledkoch účasti. Podujatie sa konalo v 26 mestách Slovenska, nie však len u nás, ale aj v iných krajinách. V rámci Slovenska Malacky podľa účasti obsadili piate miesto v rebríčku za Nitrou (652), Trenčínom (719), Bratislavou (818) a Senicou (1144).

Súčasťou pestrého programu boli tanečné vystúpenia detí z Centra voľného času a Tanečného štúdia Saltatrix, predstavil sa folklórny súbor Leváranek a deti sa mohli zabaviť na divadielku. V Zámockom parku počas akcie pribudli stánky s cukrovou vatou či balónmi a skákací hrad s trampolínou. Prekvapením popoludnia bol aj klaun. Primátor Jozef Ondrejka odštartoval míľový pochod prestrihnutím pásky. Zaregistrovaní, ale aj neregistrovaní účastníci sa so svojimi ratolesťami či bez nich vydali na prechádzku dlhú 1 609 metrov. Súčasťou podujatia bola tiež verejná zbierka Ďakujem, že si mama, do ktorej môžete prispieť zaslaním sms správy v tvare DMS medzera MAMA na číslo 877 do konca mája.

Text, foto: S. Šípová

Fotogaléria – Lucia Sušilová

Ďalšie
Práca
Oznamy
21. 6. 2024
MsCSS hľadá pomocnú silu do kuchyne

Zamestnávateľ: Mestské centrum sociálnych služieb MalackySídlo: 1. mája 9, 901 01 MalackyPracovné…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok