11. 5. 2009
Kočíkový pochod - Míľa pre mamu

V sobotu 9. mája pred oslavou Dňa matiek zaplavili Zámocký park mamičky a oteckovia s kočíkmi. V Malackách sa totiž už po tretí raz konalo podujatie s názvom Míľa pre mamu, ktorým mohli všetci bez rozdielu vzdať hold matkám. Cieľom podujatia organizovaného materskými centrami je poukázať na bariéry, s ktorými sa mamičky neustále potýkajú. Míľa pre mamu bola vyvrcholením celoslovenskej kampane Vytvorme priestor mamám a deťom.

Záštitu nad akciou prebralo Mesto Malacky, organizátorom bolo Materské centrum Vánok na čele s Andreou Langerovou. „Počet zaregistrovaných účastníkov na tohtoročnom pochode je presne 602,“ informovala o výsledkoch účasti. Podujatie sa konalo v 26 mestách Slovenska, nie však len u nás, ale aj v iných krajinách. V rámci Slovenska Malacky podľa účasti obsadili piate miesto v rebríčku za Nitrou (652), Trenčínom (719), Bratislavou (818) a Senicou (1144).

Súčasťou pestrého programu boli tanečné vystúpenia detí z Centra voľného času a Tanečného štúdia Saltatrix, predstavil sa folklórny súbor Leváranek a deti sa mohli zabaviť na divadielku. V Zámockom parku počas akcie pribudli stánky s cukrovou vatou či balónmi a skákací hrad s trampolínou. Prekvapením popoludnia bol aj klaun. Primátor Jozef Ondrejka odštartoval míľový pochod prestrihnutím pásky. Zaregistrovaní, ale aj neregistrovaní účastníci sa so svojimi ratolesťami či bez nich vydali na prechádzku dlhú 1 609 metrov. Súčasťou podujatia bola tiež verejná zbierka Ďakujem, že si mama, do ktorej môžete prispieť zaslaním sms správy v tvare DMS medzera MAMA na číslo 877 do konca mája.

Text, foto: S. Šípová

Fotogaléria – Lucia Sušilová

Ďalšie
Doprava
22. 9. 2023
Rekonštrukcia dvoch parkovísk na Juhu sa blíži ku koncu

Aktuálna rekonštrukcia dvoch veľkých parkovísk na Ulici M. Tillnera na sídlisku Juh sa podľa…

Zobraziť celý článok
Voľby
22. 9. 2023
PARLAMENTNÉ VOĽBY 2023: Hlasovacie preukazy

O hlasovací preukaz môže požiadať volič, ktorý má trvalý pobyt na Slovensku a v deň konania volieb…

Zobraziť celý článok