24. 5. 2007
Kino v číslach alebo nadšenci filmu, tešte sa!

Vo štvrtok 24. 5. sa v kine Záhoran konala generálka premietacej, zvukovej a osvetľovacej techniky. 24 svetiel s celkovým výkonom 40 kW pre divadlo a koncerty, 1 800 W hudobného výkonu z 22 reproduktorov cez systém Dolby digital pre ozvučenie filmov a 1 800 W zo štyroch reproduktorov pre ozvučenie koncertov, klimatizovaná sála so vzduchotechnikou, bufet, šatne a nové pohodlnejšie sedadlá, to sú prednosti rekonštrukcie, ktorá trvala od októbra minulého roka a zhltla približne 19  mil. korún, z čoho viac ako polovicu išlo na techniku. Financie mesto získalo z projektu JPD NUTS II Bratislava Cieľ 2.

Kino nemá slúžiť len na premietanie filmov, ale bude sa využívať aj pre divadlo, koncerty, konferencie a kultúrno-spoločenské akcie. Na dvore pribudla menšia terasa pre malé letné koncerty s posedením. Cez prázdniny sa bude premietať v utorok, stredu, piatok a v sobotu a tešiť sa môžete napr. na filmy Siderman 3, Simpsonovci, Taxi 4, Piráti Karibiku: Na konci sveta, Divé svine, Prázdniny Mr. Beana, Dannyho trinástka. Mimo prázdnin sa bude premietať každý deň okrem pondelka. Vstupenky vyjdú približne na 80 Sk.

V sále z pôvodných takmer 300 miest na sedenie je momentálne 186 miest. Kvantita tak ustúpila kvalite a bezpečnostným predpisom. Zrekonštruované kino je vo fáze kolaudácie. Pre verejnosť by sa malo sprístupniť koncom júna alebo začiatkom júla. Takže už čoskoro tí, čo si radi pohodlne pozrú film v super obrazovej a zvukovej kvalite, nebudú už musieť cestovať do Bratislavy.

Ďalšie
Šport
9. 6. 2023
Pre hádzanú obetuje všetko: Laura Walterová patrí k najlepším

Keď sa narodíte do hádzanárskej rodiny a prejavíte záujem o šport, nie je veľká šanca, že sa vašou…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Spoločnosť
9. 6. 2023
Mestské zastupiteľstvo: urgent, migranti, klimatická stratégia, komisie

Poslanci MsZ 30. mája prerokovali okrem tém spomenutých v nadpise tohto článku aj návrh na…

Zobraziť celý článok