24. 5. 2007
Kino v číslach alebo nadšenci filmu, tešte sa!

Vo štvrtok 24. 5. sa v kine Záhoran konala generálka premietacej, zvukovej a osvetľovacej techniky. 24 svetiel s celkovým výkonom 40 kW pre divadlo a koncerty, 1 800 W hudobného výkonu z 22 reproduktorov cez systém Dolby digital pre ozvučenie filmov a 1 800 W zo štyroch reproduktorov pre ozvučenie koncertov, klimatizovaná sála so vzduchotechnikou, bufet, šatne a nové pohodlnejšie sedadlá, to sú prednosti rekonštrukcie, ktorá trvala od októbra minulého roka a zhltla približne 19  mil. korún, z čoho viac ako polovicu išlo na techniku. Financie mesto získalo z projektu JPD NUTS II Bratislava Cieľ 2.

Kino nemá slúžiť len na premietanie filmov, ale bude sa využívať aj pre divadlo, koncerty, konferencie a kultúrno-spoločenské akcie. Na dvore pribudla menšia terasa pre malé letné koncerty s posedením. Cez prázdniny sa bude premietať v utorok, stredu, piatok a v sobotu a tešiť sa môžete napr. na filmy Siderman 3, Simpsonovci, Taxi 4, Piráti Karibiku: Na konci sveta, Divé svine, Prázdniny Mr. Beana, Dannyho trinástka. Mimo prázdnin sa bude premietať každý deň okrem pondelka. Vstupenky vyjdú približne na 80 Sk.

V sále z pôvodných takmer 300 miest na sedenie je momentálne 186 miest. Kvantita tak ustúpila kvalite a bezpečnostným predpisom. Zrekonštruované kino je vo fáze kolaudácie. Pre verejnosť by sa malo sprístupniť koncom júna alebo začiatkom júla. Takže už čoskoro tí, čo si radi pohodlne pozrú film v super obrazovej a zvukovej kvalite, nebudú už musieť cestovať do Bratislavy.

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok