31. 7. 2012
Kedy môžete v auguste vstúpiť do vojenských lesov?

Od 1. júla už neplatia povolenia na vstup do vojenských obvodov, no zároveň nám pribudla povinnosť sledovať oznamy o vojenskej činnosti v lokalitách, kam sa chceme vybrať na huby. Dnes je 31. 7. a stránka ministerstva obrany nový harmonogram na mesiac august ešte neaktualizovala (http://www.mosr.sk/aktualny-plan-cinnosti-vo-vojenskych-obvodoch/. Našťastie Vojenský obvod Záhorie včas posiela do obcí pri vojenskom obvode mesačný rozpis plánovanej činnosti, keď hrozí reálne ohrozenie zdravia a života. V týchto termínoch je vstup do vojenských lesov zakázaný.

„Zákaz vstupu sa síce vydával aj doteraz a cvičenia sa konali v rovnakom množstve, ale ľudia mali povolenky a tak sa potichu rešpektovalo ich právo na vstup. Teraz dostala vojenská polícia väčšie právomoci, môže udeľovať pokuty a toho sa ľudia boja,“ dozvedeli sme sa z dobre informovaného zdroja.

Mesto Malacky informuje obyvateľov prostredníctvom mestského rozhlasu, eM TV a internetovej stránky. V mesiaci august sa do Vojenského obvodu Záhorie ľudia môžu vybrať v neobmedzenej dennej dobe iba cez víkendy  4. – 5., 11. – 12., 18. – 19., 25. – 26. augusta a v stredu 29. 8. V ostatných dňoch je vstup do Vojenského obvodu Záhorie zakázaný, a to väčšinou v čase od 6.00 do 15.00 h. Podľa novely zákona teda môžeme ísť na huby všetci bez povolenia, ale len 9 dní v mesiaci!

Činnosť vo VO Záhorie v auguste 2012

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok