31. 7. 2012
Kedy môžete v auguste vstúpiť do vojenských lesov?

Od 1. júla už neplatia povolenia na vstup do vojenských obvodov, no zároveň nám pribudla povinnosť sledovať oznamy o vojenskej činnosti v lokalitách, kam sa chceme vybrať na huby. Dnes je 31. 7. a stránka ministerstva obrany nový harmonogram na mesiac august ešte neaktualizovala (http://www.mosr.sk/aktualny-plan-cinnosti-vo-vojenskych-obvodoch/. Našťastie Vojenský obvod Záhorie včas posiela do obcí pri vojenskom obvode mesačný rozpis plánovanej činnosti, keď hrozí reálne ohrozenie zdravia a života. V týchto termínoch je vstup do vojenských lesov zakázaný.

„Zákaz vstupu sa síce vydával aj doteraz a cvičenia sa konali v rovnakom množstve, ale ľudia mali povolenky a tak sa potichu rešpektovalo ich právo na vstup. Teraz dostala vojenská polícia väčšie právomoci, môže udeľovať pokuty a toho sa ľudia boja,“ dozvedeli sme sa z dobre informovaného zdroja.

Mesto Malacky informuje obyvateľov prostredníctvom mestského rozhlasu, eM TV a internetovej stránky. V mesiaci august sa do Vojenského obvodu Záhorie ľudia môžu vybrať v neobmedzenej dennej dobe iba cez víkendy  4. – 5., 11. – 12., 18. – 19., 25. – 26. augusta a v stredu 29. 8. V ostatných dňoch je vstup do Vojenského obvodu Záhorie zakázaný, a to väčšinou v čase od 6.00 do 15.00 h. Podľa novely zákona teda môžeme ísť na huby všetci bez povolenia, ale len 9 dní v mesiaci!

Činnosť vo VO Záhorie v auguste 2012

Ďalšie
Oznamy
1. 2. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac február 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Šport
30. 1. 2023
Záhoráci s výborným vstupom do druhej časti sezóny

            Hádzanári Stupavy a …

Zobraziť celý článok