1. 4. 2008
Kaštieľ a jarný park po víchrici

Možno ani celý týždeň nepostačí na prácnu opravu strechy Pálfiovského kaštieľa, ktorú poznačila zúrivá víchrica Emma začiatkom mesiaca marca. Vymieňa sa krytina a opravujú sa poškodené strešné žľaby. Opravu zabezpečuje a koordinuje firma Kovostav 98 za pomoci vysokozdvižnej plošiny. V tejto fáze sa vykonávajú len najnutnejšie práce, aby sa predišlo škodám, napr. zatekanie pri dažďoch.

Po likvidácii kalamity zostali stopy a veľa práce aj v okolitom Zámockom parku. Naskladané hŕby dreva, vyvrátených koreňov a statných kmeňov sú poukladané na kopách, rovnako ako haluzina. Drevo čaká na odvoz a zrúcaný múr okolo parku v lokalite pri budove Detského domova Macejko zasa na opravu.

Pohyb po parku už nie je natoľko rizikový, hoci stále hrozia skryté nebezpečenstvá. Počas veterného počasia je vstup do parku možný len na vlastné riziko. Jarná prechádzka v slnečnom počasí však stojí za to. Spríjemňuje pohľad na fialové, biele  a bledomodré krókusy, ktoré vykúkajú z trávy a tešia oči návštevníkov nezvyčajným pohľadom. 

Ďalšie
Služby
Oznamy
7. 2. 2023
Zberný dvor na Hlbokej bude v piatok otvorený do 14.00 h

V piatok 10. februára 2023 bude zberný dvor na Hlbokej ulici z technických príčin otvorený len do…

Zobraziť celý článok
Šport
7. 2. 2023
Záhoráci nezvládli ťažký zápas o play-off. Tréner Čirič: Hráči sú úžasní

Hádzanári Stupavy a Malaciek nezvládli jeden z kľúčových zápasov o postup do play-off, keď na…

Zobraziť celý článok