Tohtoročný európsky šampionát SEIWAKAI hostilo mesto Oristano na Sardíni. Prítomný bol majster Vassie Naidoo Hanshi 8 DAN, viceprezident Aeiwakai Abel Figueiredo Kyoshi 8 DAN a prezident Seiwakai pre Európu Dr. Rastislav Mráz 8 DAN Hanshi.
Vlani si Simona Poláková vybojovala zlatú medailu v kumite, a tak medailové očakávania boli namieste. O to viac, že usilovnosťou, talentom i výkonnosťou si účasť vybojovala aj Diana Pham Ngoc Anh. Tá v 1. kole bezchybne zacvičila katu Seienchin, v druhom kole Saifu. Vo finále dynamickou katou Seipai získala body od všetkých troch rozhodcov a zaslúžene zvíťazila.
Štefan Polák prehral boj o postup do finále s gréckym súperom, keď pre zranenú nohu musel cvičiť nižšiu katu Seienchin, kde sa „nekopú“ náročnejšie techniky. Príjemným prekvapením bola bronzová medaila v kata od Simony Polákovej, lebo to nie je jej najsilnejšia disciplína. Oveľa istejšia je v zápasoch kumite. Tu zápasila s veľkým prehľadom, avšak v boji o finále podľahla nemeckej súperke, o 40 kg ťažšej a o hlavu vyššej.
Výsledky:
súborné cvičenia kata do 14 r. – D. Pham Ngoc Anh 1. miesto
súborné cvičenia kata nad 45 r. – Š. Polák 3. miesto
súborné cvičenia kata 18 – 20 r. – S. Poláková 3. miesto
Text a foto: Karate klub TJ Strojár Malacky
Záhoráci budú mať po rokoch nového trénera. Bojan Čirič končí
Hádzanári HC Záhoráci budú mať po skončení aktuálnej sezóny nového trénera. Balkánsky odborník…
Znížená rýchlosť pri nemocnici
Nové parkovacie miesta, vybudované spolu snovým chodníkom acyklotrasou na ulici Duklianskych…

