2. 11. 2018
Karanténna stanica pokračuje ďalej
Karanténna stanica svoju činnosť nekončí. Po skončení zmluvného vzťahu s občianskym združením Majme srdce ju prevzalo do svojej správy mesto. Na základe dohody v nej pracujú tri správkyne a je zabezpečená aj veterinárna starostlivosť.

Karanténna stanica je už niekoľko rokov na nevyhovujúcom mieste (zberný dvor na Hlbokej), vedenie mesta preto hľadá nový pozemok. Tri doteraz vytipované sa napokon ukázali ako nevhodné. Pozemok pre karanténnu stanicu musí spĺňať zákonné podmienky a fungovať v osobitnom režime z hľadiska hygieny, prístupu a ochrany obyvateľov. Karanténna stanica totiž, na rozdiel od útulku, prijíma odchytených psov, o ktorých sa spočiatku nevie, v akom sú zdravotnom stave.

V hľadaní vyhovujúcej lokality sa pokračuje. Ponuka na spoluprácu pre OZ Majme srdce naďalej platí. Ak budú mať záujem participovať na novej karanténnej stanici, dvere majú otvorené.

-lp-
Ďalšie
Rozvoj
Kultúra
Cestovný ruch
Samospráva
24. 6. 2026
Stavebné práce v kaštieli

VPálffyovskom kaštieli sa začali stavebné práce. Ide osúčasť cezhraničného projektu „Royal Traces…

Zobraziť celý článok
Šport
23. 6. 2026
Dárius šokoval konkurenciu

Vyrastá nám ďalší športový talent. Volá sa Dárius Tyuska, má 5 rokov, anedávno sa postavil na…

Zobraziť celý článok