2. 11. 2018
Karanténna stanica pokračuje ďalej
Karanténna stanica svoju činnosť nekončí. Po skončení zmluvného vzťahu s občianskym združením Majme srdce ju prevzalo do svojej správy mesto. Na základe dohody v nej pracujú tri správkyne a je zabezpečená aj veterinárna starostlivosť.

Karanténna stanica je už niekoľko rokov na nevyhovujúcom mieste (zberný dvor na Hlbokej), vedenie mesta preto hľadá nový pozemok. Tri doteraz vytipované sa napokon ukázali ako nevhodné. Pozemok pre karanténnu stanicu musí spĺňať zákonné podmienky a fungovať v osobitnom režime z hľadiska hygieny, prístupu a ochrany obyvateľov. Karanténna stanica totiž, na rozdiel od útulku, prijíma odchytených psov, o ktorých sa spočiatku nevie, v akom sú zdravotnom stave.

V hľadaní vyhovujúcej lokality sa pokračuje. Ponuka na spoluprácu pre OZ Majme srdce naďalej platí. Ak budú mať záujem participovať na novej karanténnej stanici, dvere majú otvorené.

-lp-
Ďalšie
Práca
Oznamy
23. 6. 2026
MsCSS hľadá zamestnanca na pozíciu účtovník/účtovníčka

Mestské centrum sociálnych služieb hľadá zamestnanca na pracovnú pozíciu s názvom: účtovník…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Ekonomika a rozvoj
19. 6. 2026
Kuchyňa na Dérerke stále dýcha novotou

Končiaci sa školský rok znamená, že Základná škola Dr. J. Dérera má za pomaly sebou prvý rok…

Zobraziť celý článok