2. 11. 2018
Karanténna stanica pokračuje ďalej
Karanténna stanica svoju činnosť nekončí. Po skončení zmluvného vzťahu s občianskym združením Majme srdce ju prevzalo do svojej správy mesto. Na základe dohody v nej pracujú tri správkyne a je zabezpečená aj veterinárna starostlivosť.

Karanténna stanica je už niekoľko rokov na nevyhovujúcom mieste (zberný dvor na Hlbokej), vedenie mesta preto hľadá nový pozemok. Tri doteraz vytipované sa napokon ukázali ako nevhodné. Pozemok pre karanténnu stanicu musí spĺňať zákonné podmienky a fungovať v osobitnom režime z hľadiska hygieny, prístupu a ochrany obyvateľov. Karanténna stanica totiž, na rozdiel od útulku, prijíma odchytených psov, o ktorých sa spočiatku nevie, v akom sú zdravotnom stave.

V hľadaní vyhovujúcej lokality sa pokračuje. Ponuka na spoluprácu pre OZ Majme srdce naďalej platí. Ak budú mať záujem participovať na novej karanténnej stanici, dvere majú otvorené.

-lp-
Ďalšie
Šport
25. 6. 2026
Športové hry malackej mládeže 2026

(55. ročník, máj 2026) Vrámci nášho tradičného podujatia si medzi sebou zmerali sily žiaci…

Zobraziť celý článok
Oznamy
Aktuality
24. 6. 2026
Zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiaru

Okresné riaditeľstvo Hasičského azáchranného zboru vMalackách vyhlasuje čas zvýšeného…

Zobraziť celý článok