25. 7. 2013
Kam vyraziť cez víkend?

Opäť sa blíži víkend a my máme pre vás tipy ako si ho čo najviac spríjemniť. Stačí si len vybrať.

Prehliadka kaštieľa i výstavy
V rámci prehliadky kaštieľa sa aj počas ďalšieho víkendu budete môcť pokochať zaujímavou výstavou. Výstavné priestory Malackého kaštieľa sa opäť naplnili obrazmi a fotografiami umelcov zo Záhoria. Svoje diela tu predstavuje Milan Hruboš a fotografie Barbora Hrubošová.

Výstava potrvá do 4. 8.
Otváracie hodiny:
št, pia: 16.30 – 18.00 h
so, ne: 15.00 – 17.00 h
V iných časoch sa môžete objednať na t. č.: 034/772 23 87.

Viac info


Prechádzky Zámockým parkom so sprievodcom
Nezabudnite ani na špeciálne letné prechádzky Zámockým parkom so sprievodcom. Ten vám prezradí napríklad aj to, ako vyzeral Zámocký park v minulosti, ako a na čo ho využívali Pálfiovci, aká je história kaplnky, ktorá sa nachádza v útrobách Zámockého parku, ale tiež aké vzácne dreviny tu rastú. No a dozviete sa aj to, kedy zmizla koniareň, ktorá bola kedysi súčasťou Malackého kaštieľa.
Pozor zmena! V sobotu 27. júla sa stretneme o 14.45 h pred Malackým kaštieľom.

Viac info

Rozprávková nedeľa s tvorivou dielňou
V rámci Kultúrneho leta 2013 nebude ani v nedeľu 28. júla chýbať rozprávka v podaní Bábkového divadla Dúha s názvom Martinka v ríši rozprávok, ktorá odštartuje tradične o 17.00 h. Deti sa však už od 16.00 h. budú môcť zabávať v tvorivej dielni. Podujatie sa uskutoční na lúke pred Malackým kaštieľom. V prípade nepriaznivého počasia v priestoroch Malackého kaštieľa.

Viac info

UV_festival
Už v piatok a sobotu (26. – 27. 7.) sa uskutoční tohtoročný letný UV_festival, ktorý ponúka tak ako po minulé ročníky, kvalitnú hudbu, príjemnú atmosféru a zaujímavý sprievodný program. UV_festival sa uskutoční v nádhernom prírodnom prostredí pri Rohožníckej priehrade. Organizátorom UV_festivalu je občianske združenie UV spolu s nadšenými dobrovoľníkmi.
Tento ročník bude opäť plný výborných hudobných projektov. Na hlavnom pódiu Dvadsaťtrojka stage uvidíte skupiny ako Prago Union, Strapo, Plastic Swans, Kasteldox, Človek Milión, King Shaolin či unikátny Krumplipapricash.

Viac info


Čo ponúka okolie?
Poľovnícke združenie Plavecké Podhradie pozýva na verejný strelecký pretek  na asfaltové terče, ktorý sa uskutoční 27. – 28. 7. na strelnici Štimberk v Plaveckom Podhradí. V sobotu je začiatok naplánovaný na 14.00 h a v nedeľu na 8.00 h. 

Dobrovoľný hasičský zbor Vysoká pri Morave pozýva na oslavu 130. výročia založenia zboru. O 10.00 sa uskutoční slávnostný pochod k sv. Floriánovi a k pomníku obetiam 1. sv. vojny. Oslavy sú naplánované od 14.00 h.

Lozorno pozýva na Rybárske hody, ktoré sa uskutočnia v sobotu 27. 7.  od 16.00 h na priehrade Lozorno. Vstupné ľubovoľné. Hrá DJ Palo Knotek. Občerstvenie je zabezpečené.

Viac info


Spracovala: N. Slobodová

Ďalšie
Cestovný ruch
22. 5. 2024
TIK je na novom mieste

Turisticko – informačná kancelária mesta už sídli na novej adrese: v pavilóne na Námestí u…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 5. 2024
Futbalisti zobrali bod lídrovi

A-tím Žolíka získal zvýjazdu do Zvolena sympatický bod, keď proti priebežnému lídrovi tabuľky…

Zobraziť celý článok