9. 8. 2013
Kam cez víkend?

Víkend je predo dvermi a my vám opäť ponúkame sumár podujatí, ktoré sa uskutočnia na Záhorí.
Hudobná zábava v okolitých obciach

Od soboty 10. augusta začína v Marianke Marianske hudobné leto. Potrvá do 17. augusta. V sobotu sa o 18.00 uskutoční galavečer. Zaznejú skladby Bacha, Beethovena, Paganiniho a ďalších.
Viac

Na iný typ hudby sa môžete naladiť v Gajaroch, ktoré navštívi Dychová hudba Lanžhočanka. Koncert začína o 17.00 h.
Viac

Vo Veľkých Levároch sa budú zabávať na Poľovníckej zábave, ktorá štartuje o 13.00 na futbalovom štadióne.
Viac

No a zábava nebude chýbať ani v Sološnici. Tu si vymysleli Klobúkovú párty, ktorá sa uskutoční taktiež v sobotu 10. augusta v Kultúrnom dome so štartom o 19.00 h.
Viac

Výstup na Vysokú
Milovníci turistiky si prídu na svoje v nedeľu 11. augusta. Čaká nás totiž VI. ročník Záhoráckeho výstupu na Vysokú. Odchod autobusu od Športovej haly Malina je o 8.00 h. Začiatok výstupu je naplánovaný na 9.00 h od bývalého rekreačného zariadenia na Vývrate.
Viac

 Slovenské piesky
V areáli Vojenského technického a skúšobného ústavu (VTSÚ) Záhorie sa až do nedele koná tradičné podujatie Slovenské piesky. Toto najväčšie podujatie historických vojenských vozidiel na piesku v Európe sa koná pri príležitosti 20. výročia ozbrojených síl Slovenskej republiky.
Deň pre verejnosť je v sobotu 10. augusta od 9.00 h. Podľa riaditeľa podujatia Petra Baligu chcú navodiť atmosféru vojenského života minulých časov, ale aj ukázať život dnešnej armády. Prezentované budú dobové tábory, pripravené sú ukážky vojenskej techniky a bojov II. svetovej vojny ako aj ukážky Ozbrojených síl SR, tiež jazdy v pieskovni, brodenie a plavby. Návštevníci sa môžu tešiť aj na večernú zábavu aj občerstvenie. Viac informácii je na stránke www.slovenskepiesky.sk.


Prechádzky Zámockým parkom
Nezabudnite na špeciálne letné prechádzky Zámockým parkom so sprievodcom. Ten vám prezradí napríklad aj to, ako vyzeral Zámocký park v minulosti, ako a na čo ho využívali Pálfiovci, aká je história kaplnky, ktorá sa nachádza v útrobách Zámockého parku, ale tiež aké vzácne dreviny tu rastú.
Stretneme sa o 13.45 h pred Malackým kaštieľom.
Plagát

Arteterapia, rozprávka i sokoliari
Arteterapiu v Zámockom parku s Andreou Záhradníkovou Krajčírovou si budú môcť vychutnať v sobotu dospelí (od 10.00 do 18.00 h) a v nedeľu deti (od 16.00 h). Ide o kreslenie, maľovanie, hru na rôzne hudobné nástroje, teda všetko pre harmonizáciu duše. V nedeľu budú mať svoje predstavenie aj sokoliari, no a program o 17.00 h zavŕši predstavenia Divadla Žihadla s rozprávkou s názvom O červenej čiapočke.
Plagát

Spracovala: N. Slobodová

Ďalšie
Šport
23. 5. 2024
Boxer Niko Sivák má republikový bronz

Komárno, 204 boxerov z 51 oddielov zcelého Slovenska – to boli majstrovstvá Slovenska vboxe žiakov…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
23. 5. 2024
Okresný súd Malacky vyhlasuje výberové konanie na pozíciu vyšší súdny úradník

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok