16. 3. 2018
K láske ku knihám vedieme už od prvej triedy
Niekto má rád obrázkové knihy o zvieratkách, rozprávky, bájky, povesti či príbehy zo života, knihy zo sveta vedy a techniky, cestopisy a životopisy, dobrodružné knihy, atlasy či encyklopédie. Iní majú radi verše a poéziu.

Pri pátraní, prečo sa marec už roky pripomína ako mesiac knihy, sme sa dopracovali k známej a zaujímavej postave slovenskej histórie, ktorou bol Matej Hrebenda Hačavský. Tento legendárny šíriteľ slovenskej a českej  knihy, a tým aj osvety a vzdelanosti, sa narodil aj zomrel v marci. Hoci bol slepý, natoľko miloval knihy, že sa stali zmyslom jeho života.

Lásku ku knihám treba pestovať od malička. Vedia to i naše deti, ktoré sa so svojimi učiteľkami vybrali do knižnice. Veľmi sa im tam páčilo a vďaka skvelej prezentácii zamestnankýň mestskej knižnice sa knihy určite stanú skvelými priateľmi našich najmenších.

Text a foto: ZŠ Záhorácka Malacky
Ďalšie
Práca
11. 11. 2025
Mesto Malacky prijme samostatného odborného referenta školského úradu

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky. Názov pracovnej…

Zobraziť celý článok
Šport
11. 11. 2025
Záhoráci bojovali na východe, no bez bodov

Hádzanári HC Záhoráci nepridali ďalšie body do zbierky v tabuľke hádzanárskej Niké extraligy ani…

Zobraziť celý článok